nábor

Ostatní | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
893

Ostatní

Proti Velké Británii týmy Dívčího Hokeje nezaváhaly

Pavel Krček

Pozvání ke třem zápasům proti dívčím výběrům Velké Británie U14 a 17 se prostě nedalo odmítnout i když šlo o všední dny. Oba naše týmy všechny tři zápasy vyhrály a zejména mladší tým, který se v Hamulikove sešel ve velmi kvalitní sestavě, předváděl parádní hokej.

Zájem o účast v těchto 3 zápasech, byl překvapením, protože se jednalo o školní dny. Britky měly ve slovenském Hamuliakove přípravný kemp, stejně jako další 3 kategorie chlapců. A tak se na týden stala okolo zimního stadionu „úřední" řečí angličtina.

Kritický první zápas, než si sestava sedne a děvčata se rozkoukají, zvládl mladší tým na jedničku, byť první slovo měly britky. Hráčky dokázaly dodržovat taktické pokyny trenérů a výsledkem byla velmi pěkná a zodpovědná hra. Výsledek sice byl jen těsný, ale na ledě to vypadalo jinak.

Další zápasy se již mladý tým herně prosazoval víc a i přes množství nevyužitých šancí byl jasně lepší. Děvčata z ostrovů sice bojovala, ale na česko-slovenský tým prostě neměla.

Dívčí Hokej U13 - Velká Británie 2:1

Dívčí Hokej U13 - Velká Británie 6:0

Dívčí Hokej U13 - Velká Británie 5:1

(Bohužel střelkyně našich branek nemám k dispozici)

Starší tým nebyl nabytý tolika hvězdami, jako mladší. V týmu byly i slabší hráčky, ale i ty bojovaly a do týmu zapadly. V brance byla jistota v dresu Saši Hřívové a zkušené obrany dávaly prostor pro útok. Kapitánské „céčko" jsem přidělil mé dceři Monice, protože, když si tým sestavila, tak by mu také na ledě a v kabině měla šéfovat. A musím přiznat, že jsem ji jen párkrát v životě viděl hrát s takovou chutí a radostí. V obraně byla se svojí maďarskou reprezentační kamarádkou Lillou Fagyas a souhra fungoval velmi dobře. Ale to se týká i dalších obraných dvojic. Velmi dobře hrál šumavský útok založený na spolupráci Markéty Mazancové a Lucie Eignerové, ke kterým byla v průběhu dalších zápasů zařazena i Alica Lukšová. Také všechny další útočné formace si vytvářely šance, které však české i slovenské hráčky nedokázaly moc proměňovat.

První zápas, to bylo střelecké trápení, jak ho do děvčat známe. Naštěstí se trefila Klaudia Kleinová a zajistila nám hubené vítezství 1:0.

Druhý zápas začal tak, jak první pouze branku kterou vstřelila Ester Bartrková nikdo jiný neviděl a tak ji ani rozhodčí neřešili. Po první třetině byl stav 0:0 a proto jsme posílili první útok Alicí Lukšovou. Avšak soupeře zcela nečekaně zlomila kapitánka Monika Krčková. Nejprve její střela od modré čáry skončila za zády britské gólmanky a o pár minut později si s pukem vyjela mezi kruhy a trefila se přesně do levého horního růžku brány - 2:0. Góly tým uklidnily a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. V dalším průběhu se krásně prosadila Hana Fančovičová a střelecké trápení prolomila i Lucie Eignerová. I Ester Barteková se nakonec dočkala nečekaného gólu, který jí byl náhradou za neuznaný. Zápas však nedohrála Klaudia Kleinová, kterou za boxerskou vložku, vyloučil rozhodčí do konce zápasu.

Poslední třetí zápas začal nečekaně, když po úvodním buli, dostala v obraně puk Monika Krčková, které projela kolem několika britských hrášek a z těžkého úhlu skórovala. Na 2:0 zvyšovala Ester Barteková. Gól chtěla dát i Lilla Faggyas, které to však ne a ne padnout do branky. Ale trpělivost přináší růže a střelecké štěstí se usmálo i na ni - 3:0. Gólovou tečku udělala krásným sólem Anežka Hračová.

Dívčí Hokej U17 - Velká Británie 1:0

Branky: Kleinová

Dívčí Hokej U17 - Velká Británie 5:0

Branky: Krčková, Krčková, Fančovičová, Eignerová, Barteková

Dívčí Hokej U17- Velká Británie 4:0

Branky: Krčková, Barteková, Faggyas, Hračová

 

Sestavy:

Dívčí Hokej U14

Alexandra Hřívová - Lilla Fagyas, Monika Krčková, Tereza Czerweková, Lucia Šurmanová, Anežka Hračová, Ema Krákorová - Markéta Mazancová, Lucie Eignerová, Alica Lukšová, Nikola Bučičová, Ester Barteková, Hana Fančovičová, Klaudia Kleinová, Alexandra Lančaričová

Trenéři: Jan Petřek a Jiří Felcman

Dívčí Hokej U17

Emma Podušková, Daniela Nováková - Jana Bláhová, Hana Krákorová, Mária Nemčeková, Klára Macková, Kristína Tariczová, Veronika Černá, Simona Eisenreichová, Eliška Hotová, Lea Glosíková, Eliška Petřeková, Anežka Čabelová, Barbora Juříčková, Magdalena Felcmanová, Nikol Příhodová, Petra Mrhalová

Trenér: Pavel Krček

 

Odkaz na fotky ze zápasů jsou zde: http://divcihokej.rajce.idnes.cz/2018-04-05_Hamuliakovo/ ... ale jako fotograf fakt nestojím za nic. Ani kvalitní foťák v dřevěných rukou není spásou.

 


8.4.2018 Pavel Krček


Komentáře k článku

Tento článek je bez komentářů.


Ostatní články v rubrice