nábor

Archiv | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
911

Archiv článků

Na konci prázdnin se sešel dívčí tým na turnaji ročníku 2005 v Humpolci. Jen pár děvčat využilo ročníkové výhody a tak tým neměl potřebnou kvalitu k boji o medaile. Pro některá děvčata to byla první zkušenost...


Česká ženská reprezentace U18 sehrála na konci srpna ve Slaném tři přípravné zápasy s ruskými hokejistkami. Naše bilance je jedno vítězství a dvě porážky (2:3, 2:1 a 2:3). Zde se můžete podívat na video z prvního zápasu, který naše hráčky prohrály 2:3.


Po několika letech se na mistrovství světa žen divize I potká opět česká i slovenská reprezentace. Mistrovství světa se bude hrát v Přerově a tak budou mít české hráčky výhodu domácího prostředí a předpokládám, že i slovenský tým bude na Moravě jako doma. Oba týmy touží po návratu mezi elitu, ale ve vyrovnané konkurenci to bude nadmíru těžký úkol. Slovenský národní tým má již za sebou první mezinárodní prověrku a přestože výsledkově to nebyla žádná sláva, byli reprezentační trenéři vcelku spokojeni....


O víkendu se otevřely brány české i slovenské ligy žen. V Čechách to bylo zatím pouze v moravské skupině „B“, zatímco kluby v ostatních skupinách mají ještě čas na přípravu. Na Slovensku se soutěž rozjela již na plné obrátky, i když dva odehrané zápasy tomu zdánlivě nenasvědčují. Ale protože je v soutěži jen šest týmů a navíc rozdělených do dvou skupin tak se větší dávky zápasů jen tak nedočkáme...


Pred tohtoročnou sezónou došlo k výrazným zmenám v mape hokejových klubov na Slovensku. Objavili sa nové tímy, z ktorých zatiaľ len Petržalka hrá ligu. Žilina aj Košice zatiaľ na svoj vstup len čakajú. Naproti tomu z mapy zmizli, dúfajme, že len na čas, tradičné bašty Martin a Banská Bystrica. V lige teda zostalo len šesť tímov.


Již podruhé se vrátíme do srpna a tak můžete shlédnout druhý zápas české U18 proti ruskám. V tomto zápase si český tým připsal těsné vítězství 2:1. Autorkami branek byly Mašková a Pejzlová. Nutno podotknout, že již dnes má česká osmnáctka sraz ve Slaném, odkud v pátek pokračuje směr německý Selb, na turnaj čtyř zemí.


Možná jste si v aktualitách na našem webu, případně i jinde, všimli, že ženy Karviné hrají letos východní skupinu ligy mladšího dorostu. Tomu však předcházely minimálně dva roky, kdy v průběhu sezóny tento tým hrával přípravné zápasy s chlapeckými dorosteneckými týmy a intenzivně přesvědčoval příslušné funkcionáře ČSLH, aby tento elitní český ženský klub, mohl nastupovat ve svazové dorostenecké soutěži. Letos se tedy karvinské hokejistky konečně nesmazatelně zapisují do dějin českého ženského hokeje. Mimo to však tým bude hrát i ligu žen a obhajovat loňský mistrovský titul a samozřejmě hrát i ligu mistrů.


I v době reprezentační přestávky se hrálo další kolo moravské skupina ligy žen, která pokračovala dalšími dvěma zápasy. Také na Slovensku mají týmy za sebou 2. kolo i když pro Topoľčany a Poprad to byly první zápasy.


O víkendu skončil v německém Selbu turnaj 4 zemí, na kterém český tým obsadil 2. místo. První video záznam je z jediné porážky, která přišla hned v prvním zápase od ruských hráček.


Druhý zápas na turnaji v Selbu zvládla česká osmnáctka na výbornou a rozdrtila německý tým 6:0.


Na zimním stadionu v Chebu se o víkendu dvakrát střetla česká a německá U15. Původně se zápasy měly hrát v nedalekém německém Selbu, ale tam dostal přednost Turnaj 4 zemí ženských U18. Česká patnáctka jako tradičně vyhrála oba zápasy, i když ten druhý byl poněkud štědřejší na branky.


Na víkend vám přinášíme poslední zápas české osmnáctky na turnaji v Selbu ve kterém se utkala s rakušankami.


Již o víkendu se naplno rozjede česká ženská liga. Tuto ligu mohou hrát oficiálně jen hráčky starší čtrnácti let. Tedy přibližně ročníky 1998 a starší. V české realitě se mnohdy může zdát liga žen spíše dívčí žákovskou ligou. Letos zde sledujeme i slovenskou ligu, kde hranice 14 let je téměř svatá a tak mladé hráčky potkáváte jen zřídka. Naše redakce se pokusila zmapovat, kde všude se mladé hráčky mají objevit, samozřejmě i s konkrétními jmény děvčat. Určitě to nebude dokonalé, neboť mnoho klubů nám neposlalo žádné informace, ale věřím, že ve spolupráci s našimi čtenáři, se nám vše podaří doplnit a opravit tak, aby byl vytvořen téměř dokonalý obraz českého ženského ligového království.


Výsledky jsou již konečné, možná se nám ještě objeví některé komentáře k zápasům...


Je rozhodnuto, ve kterých termínech a ve kterých městech se bude bojovat o medaile na různých úrovních ženských světových šampionátů. Poprvé bude hostitelem MS v některé ze ženských seniorských kategoriích i Česká republika. V Přerově se představí Divize IA, tedy skupina, ve které hraje český i slovenský tým. Zárověň je tato skupina i pomyslným „druhým patrem“, kde se bojuje o postup mezi ženskou hokejovou elitu – TOP divize.


Každý měsíc se mi prostřednictvím rubriky PTEJTE SE (v levém menu) objeví v e-mailové poště několik dotazů od děvčat, které mají většinou jedno společné téma „chci hrát hokej“, poraďte mi kde, jak a na koho se obrátit. Někdy jsou takové dotazy tři jindy třeba deset měsíčně. Jsou z Čech, ale některé i ze Slovenska. Bohužel k odpovědím se dostávám jen občas a tak potom zvládnu víc podobných dotazů zodpovědět zároveň. Mnohdy však musím tyhle zájemkyně zklamat, protože podívám-li se na mapu, zjistím, že jejich bydliště je až příliš daleko od nejbližšího ženského klubu. Takové odpovědi nepíši rád, protože vím, že se jedné slečně pravděpodobně rozplyne její sen...


Abych byl přesnější tak pod pojmem přestup je zahrnuto i hostování apod. Následující výpis nejspíš není dokonalý a ani bezchybný. Oslovil jsem sice všechny kluby, ale jen málo z nich mi poslalo podklady a tak jsem si dal trochu práce a sestavil přehled přestupů dle dostupných informací. Budu rád, pokud ho opravíte či doplníte.


Před nedávnem jsme vám slíbili, že se postupně podíváme na kluby, které do nové sezóny nenastoupily. Prvním klubem, na který se zaměříme, je Martin. Úspěšný klub s obrovskou tradicí. Zmizel z hokejové mapy Slovenska. Co se stalo? Proboha proč!? Na tyto otázky dostanete v následujícím článku odpovědi přímo z klubu. A jsou to odpovědi, nezvykle otevřené, které míří i na slovenský hokejový svaz, který ligu žen řídí...


Karviná v lize dorostu... Ano toto téma jsem zde již před pár dny měl. Ale bylo pojednáno z úhlu vnějšího pozorovatele. Navíc si myslím, že věnovat pozornost účasti ženského týmu Karviné v lize mladšího dorostu, je dobré. Vždyť je to poprvé, co ženský tým měří své síly v rámci jedné svazové soutěže s týmy chlapců. Na toto téma jsem položil několik otázek osobě nejpovolanější, zakladateli a předsedovi klubu SK Karviná – ženy, Liborovi Navrátilovi.


Aktualizováno ....Již máme všechny výsledky. Podrobnosti ze zápasů, komentáře a tabulky jsou v pokračování článku. Pro přístup ke článku se musíte zaregistrovat. Prvních 14 dní po registraci máte zdarma, takže se v tento okamžik nemáte čeho bát...


Nově se rodící tým Košic jsme si zde již představili. Avšak jejich aktivata je neuvěřitelná a jednoznačně příkladná. V pořádní již tradiční akce „Dievčenský hokejový deň“ určitě nebudou osamoceni. Jejich pojetí této propagační akce je však přinejmenším inspirativní... Pořádáte-li i v jiných klubech „Dievčenský hokejový deň“, pošlete nám informace, které zda rádi uveřejníme...