nábor

Archiv | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
897

Archiv článků

V době kdy zde postupně prezentujeme nově se rodící kluby na Slovensku, stejně tak jako vnímáme existenční potíže nejen slovenských, ale i českých klubů, přišla nám jedna dobrá zpráva. V Ústí nad Labem se tvoří nový klub ženského hokeje – ÚSTECKÉ LVICE. Za každým zrodem ženského hokejového klubu je vždy krásná, ale přesto šílená myšlenka. Na severu Čech je nositelem této myšlenky manažerka projektu Jitka Albrechtová. Věříme, že do nového klubu najdou cestu mnohá děvčata, jejichž snem je hrát lední hokej. Držíme palce, a pokud to bude možné, rádi pomůžeme.


Pozvánka týmu Dívčí Hokej pro děvčata ročníků 2005 až 2008 je na sobotu 12. 10., tedy den, na který IIHF stanovila na World Girls Ice Hockey Weekend (Světový dívčí hokejový víkend). Máme postavit dva týmy, z nichž jeden by měl být lepší. Proto je zde prostor, aby se zde objevila i děvčata, která s hokejem teprve začínají a pro které to budou teprve první zkušenosti s hokejovými zápasy. Bude se hrát minihokej 3 na 3 a na tuto akci není žádné startovné. Není náhodou, že pod touto akcí je podepsána naše trenérka Katka Ivičičová.


Ženy Karviné jsou v ELIOD lize mladšího dorostu zatím velmi úspěšné. Během posledního týdne odehrály další dva zápasy a oba byly vítězné. Na svém kontě tak po šestém kole mají již 10 bodů za tři vítězství a jednu porážku v prodloužení.


Slovenská liga má tento víkend přestávku. Reprezentantky se sejdou ve Spišské Nové Vsi na třídenním soustředění před turnajem 5 zemí v Japonsku (7. – 10. 11.). Tam se mimo jiné střetnou i s čekým týmem. A tak zatím přijměte pozvání do fotoateliéru. Hokejistky HK Poprad se postavily před objektiv fotoaparátu bez přileb a moc jim to sluší. Posuďte sami...


Ligové výsledky jsou již kompletní.........Podrobnosti ze zápasům, komentáře a tabulky jsou v pokračování článku. Pro přístup ke článku se musíte zaregistrovat. Prvních 14 dní po registraci máte zdarma, takže se v tento okamžik nemáte čeho bát...


Velká brankářská naděje ženského hokeje Jessica Ekrtová si před časem mohla teoreticky vybrat, koho chce reprezentovat. Na výběr měla hned tři možnosti, protože v rámci své rodiny má české, rakouské i německé občanství. A přestože hrávala za vídeňské kluby srdce ji táhlo do Čech. Zde také bývala oporou české U15. Jenomže zápasy U15 nejsou brány jako oficiální mezinárodní zápasy. Bohužel v Čechách máme asi „dost“ jiných talentů. A tak při prvních komplikacích s neodehranými sezónami a školou v česku, o ni ztratil český ženský hokej zájem. Možná ani ne zájem, ale přinejmenším neprojevil dostatečný zájem a ochotu bojovat. A tak tato mladá hráčka zakotvila v rakouském národním týmu a již na loňském MS U18 divize I oblékala rakouský dres.


Mnohým našim hráčkám a jejich rodičům asi nemusím moc představovat Jirku Tobiáše, který je jeden z našich TOP trenérů na Letních Dívčích Hokejových Školách a hlavně člověk, který miluje hokej a vždy byl ochoten pomoci s tréninkem děvčat. Jirka Tobiáš sice již není aktivní hráč a momentálně nemá ani trenérské angažmá, ale hokeji zůstal věrný. Zastupuje firmu Warrior, která vyrábí hokejovou výstroj. Na našich akcích byl mnohdy zděšen tím, co hráčky mají za výstroj a výzbroj. Proto se rozhodl na svém webu otevřít hokejovou poradnu, která vám umožní lépe se zorientovat při nákupu nových věcí. Ne vždy vám prodavač v hokejovém shopu nabídne ideální věc. Mnohdy jde cestou „to nejdražší je nejlepší“. Ale nemusí to být vždy pravda a vy tak můžete ušetřit nemalé peníze.


ČÍSLA ÚČTŮ PRO PLATBY: Česká republika: 4772730001/5500 Raiffeisen bank Slovensko: 2400119704/8330 Fio banka   SPECIFICKÉ SYMBOLY PLATEB: Členský příspěvek 13/14 Dívčí Hokej: 1314 Přístup k placeným článkům (DDH): 1307 Startovné na jednotlivé akce: viz. NOMINACE na akci   Variabilní symbol: datum narozrní hráčky ve formátu (rok, měsíc, den) Do poznámky ...


Vážení návštěvníci, v těchto dnech prochází web podstatnou změnou, kterou jsem před prázdninami již avizoval. Články budou rozčleněny do třech kategorií. Některé budou pouze pro „platící návštěvníky“, některé budou „zdarma po zaregistrování“ a některé budou tak jako nyní „volně přístupné“. Následně se změní i hlavička webu a samotný web změní název na DÍVČÍ & DIEVČENSKÝ HOKEJ, informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu...


Ženský hokej v Martine prežíva v súčasnosti asi najturbulentnejšie obdobie vo svojej histórii. Dokonca voči exprezidentke klubu vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z prečinu sprenevery.


A je tady první díl HOKEJOVÉ PORADNY JIRKY TOBIÁŠE, ve které se se zaměříme na správný výběr hokejky i s ohledem na zahnutí.


Tak asi zase budu působit jako rebel a člověk nespokojený. Určitě jste na stránkách hokejových svazů i IIHF zavnímali, že nadcházející víkend je tak trochu jiný. Na tento víkend je stanoven Mezinárodní víkend dívčího hokeje. Popravdě IIHF nevyžaduje, aby to bylo zrovna nyní a toleruje, když se těchto aktivit někdo ujme kdykoliv jindy. Co si však IIHF představuje pod touto akcí a k čemu má sloužit? A proč jsem vlastně nespokojený? Posuďte sami...


Ligové zápasy jsou odehrány a už nám chybí jen výsledek z Karviné, která hrála ligu dorostu....Nepříjemnou situaci přineslo utkání Cherokees – Opava, kde zkolabovala střelkyně první opavské branky. Ve slovenské lize excelovala v dresu Petržalky Mária Herichová, která byla u všech pěti branek. Čtyři dala a na jeden přihrála.


Toto víkendové kolo mně selhalo až příliš mnoho klubových zpravodajců, kteří posílali komentáře k zápasům a tím poněkud ochudili „výsledkový servis“. A protože jsem měl poněkud rozmrzelou náladu, neměl jsem sílu své zpravodajce urgovat. Když jsem však dnes ráno prohlížel soupisky a střelce branek na hokej.cz, nestačil jsem se divit. Tohle prostě už není liga, ale velký bordel, který s regulérní soutěží nemá nic společného. A to přesto, že si tato pravidla odsouhlasily samotné kluby a tak jsou asi spokojené...


Postupně se podíváme na jednotlivé stadiony na kterých se odehrával IIHF World Girls´Ice Hockey Weekend. Dnes začneme v Košicích...


Ve druhém dílu HOKEJOVÉ PORADNY JIRKY TOBIÁŠE zůstaneme u hokejek a budeme se věnovat dvěma oblastem problematiky. Základnímu rozdílu mezi holemi a jejich složením a výběru vhodnoé tvrdosti hokejky.


Když jsem psal úvodník k rozhovoru s Jassicou Ekrtovou, což měl být obyčejný příběh jedné hráčky, netušil jsem, že tento článek bude mít pokračování. Pár dnů po jeho zveřejnění mi přišel e-mail od sportovního manažera české ženské reprezentace Martina Loukoty ve kterém vyjádřil nesouhlas s některými formulacemi v mém článku, který vycházel z informací od hráčky samotné i její rodiny. Nechci si hrát na soudce a jsem si vědom toho, že pravda není univerzální. Vždy je to otázka osobního úhlu pohledu. Proto zastávám názor, že na našem webu mají své místo i názory mnohdy jiné, než třeba prezentuji ve svých článcích já osobně a to nejen v tomto případě. Pokud bude zájem, vždy uvedeme i jiné názory na uveřejněná témata tak, aby si čtenáři mohli sami vytvořit svůj vlastní názor. Tomu se říká „svoboda slova“. A proto v následujících řádcích dám velmi rád prostor také pohledu pracovníkovi ČSLH Martinovi Loukotovi, který s rodinou Jassicy problém „zařazení do české reprezentace“ osobně řešil. Ve svém e-mailu odkazuje na řády IIHF a vysvětluje některé nutné postupy z nich vyplývající.


Sledujeme ligu i pohár mistrů. Skupina která nás zajímá se hraje ve Spišské Nové Vsi. Kromě domácího týmu a Karviné jsou ve skupině i polská Polonia Bytom a dánský Hvidovre IK.


Kamevéda je velmi pozitivní výchovná filozofie budoucnosti. Pokud se skutečně neopírá o nejlepší lidské vlastnosti, je nemožné u ní vytrvat oněch potřebných minimálně 16 - 18 let. Představuje návrat ke kořenům podstaty bytí a upíná se k budoucnosti. Protože budoucnost, to jsou příští generace. Na ty se u nás v poslední době zapomíná. Kamevéda může představovat východisko, které alespoň částečně a v některých rodinách zvládne eliminovat současnou nesmyslnou, krátkozrakou a bezohlednou politiku vůči mládeži a sportu.


PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME... Českou ligu čekají boje pouze ve dvou skupinách A2 a B. Z důvodu reprezentačního kempu U18 ve Slaném mají pauzu TOP skupina a skupina A1. Slovenskou ligu čeká kompletní kolo, tedy dva zápasy.


Před úterním přímým přenosem utkání ELIOD dorostenecké ligy-skupiny V, KARVINÁ ženy – OLOMOUC, který můžete sledovat od 16:30 se můžete podívat na záznam z utkání 5. kola KARVINÁ ženy – FRÝDEK-MÍSTEK, ve kterém tým žen zvítězil 6:1.


Ve dnech 8. a 9. 11. (pátek a sobota) se v Klášterci nad Ohří uskuteční turnaj ženských týmů, který pořádá ESA Praha. Pořadateli vypadl jeden tým a tak jsem byl požádán, abych se pokusil dát chybějící tým dohromady, pod hlavičkou Dívčí Hokej.


Třetí díl HOKEJOVÉ PORADNY JIRKY TOBIÁŠE nás seznámí s aspekty výběru hokejové hole pro dítě a dorostence.