nábor

Archiv | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
901

Archiv článků

Na začátku ledna sehrála česká U15 ve Zlíně dva vítězné přípravné zápasy s nově se tvořící slovenskou U15, hrající pod názvem „regionálný výber“. Se zpožděním, ale přece, se vrátíme k těmto zápasům. Oba byly jasnou záležitostí českých hráček, což můžete vidět na videu.


Přinášíme vám další ligové video, tentokrát ze zápasu Litvínova s Kladnem. Nekonalo se žádné překvapení a hostující Kladno si z Litvínova veze všechny body. Domácí tým tak stále zůstává na poslední příčce elitní skupiny nadstavby, když během pěti zápasů vstřelil pouze 3 branky.


Alespoň tak by to mělo být, přinejmenším v našem mikrosvětě s 18 aktivními kluby ženského hokeje. Vedení Asociace se neptá na náš názor na podobu příštího ročníku ligové soutěže, stejně jako se neptá na názor současných ligových hráček. Nezajímá jej ani názor mladých hráček nastupující ženské hokejové generace či jejich rodičů, ale my se tomu tématu přesto budeme věnovat.


Minikempy jsou zaměřené na správnou techniku bruslení používanou v ledním hokeji. Dnešní moderní hokej je z 90% bruslení a proto je důležité se tomuto problému věnovat čím dříve, tím lépe. Tyto kempy vytvořené speciálně pro děvčata, povede jako hlavní trenér Martin Barčák, který se pravidelně účastní seminářů a školení, které pořádá IIHF a které jsou zaměřeny speciálně na problematiku dívčího a ženského hokeje.


Je za námi další kolo ženské ligy, které přineslo několik překvapivých výsledků. Určitě se nečekala bodová ztráta Pardubic v Litvínově, stejně tak jako vítězství Berouna na ledě plzeňských indiánek. Překvapivý bod uhrály i Karlovy Vary a již dvě kola se trápí Cherokees Brno. Slavia opět potvrdila roli favorita, ale tentokrát pracovaly na jejich střídačce ve větší míře emoce...


Úvodní část našeho seriálu jednotlivých klubových návrhů na ligový model příští sezóny z „pera“ Jiřího Němce je pojatý jako zpětný pohled na uplynulé ročníky české ligy žen a jejich problémy.


První návrh nebo chcete-li vyjádření k budoucímu systému ligy, který přinášíme, je z Pardubic. Jde tedy o tým, který to má daleko do Čech i na Moravu....


Cherokees Brno jejichž příspěvek přinášíme, patří mezi mladé kluby. A i když se jedná o brněnský klub, tak v rámci hokejových podmínek v Brně mají svoji tréninkovou a zápasovou základnu v nedalekém Blansku.


V pořadí třetí vyjádření k budoucímu uspořádání ligy, které v rámci našeho seriálu přinášíme je z Kobry Praha. Tedy z klubu s velkou tradicí, kterému se sice letos herně nedaří, ale je to také klub, kde se snaží pracovat se začínajícími hráčkami, bez ohledu na věk a momentální hokejové umění...


Víkendové ligové kolo přineslo jedno malé překvapení v elitní nadstavbové skupině. Do Litvínova přijely Pardubice a o výsledku zápasu rozhodovaly až samostatné nájezdy.


Dalším, v pořadí již čtvrtý návrh, je od plzeňských indiánek. Jde o tým, jehož výkonnost je někde na hraně elitní skupiny nadstavy a který v současnosti bojuje v „barážové“ nadstavbě o udržení mezi elitou. V týmu je celá řada mladých hráček, nejen z žákovské ligy chlapců. Pokud by se však zásadně změnil model soutěže již na příští sezónu, mohlo by se jejich hráčkám stát, že již hrají zbytečně.


Další vyjádření k budoucnosti ženské ligové soutěže je od momentálně druhého nejlepšího týmu z Moravy. Při pohledu na mapu je jasné, že ze Vsetína je to skoro všude daleko...


Další pohled na budoucnost ženské ligy je ze Vsetína, tedy dalšího týmu, který hraje elitní skupinu nástavby. Pohled na mapu jasně říká, že ze Vsetína je to daleko skoro všude...


Venku mrzlo a na zimním stadionu nebylo o nic lépe. Přesto se z pohledu kategorie U15 ve Dvoře Králové odehrávala vrcholná akce sezóny. V rámci Turnaje čtyř se zde představily kromě našeho týmu i Němky, Rakušanky a Švýcarky.


Další kolo ženské ligy bylo poznamenáno neúčastí některých mladých reprezentantek, které hrály mezinárodní turnaj ve Dvoře Králové. Favorizované týmy Slavie a Karviné opět zvítězily, avšak nebyly to žádná přesvědčivá vítězství, která by od těchto TOP týmů fanoušci čekali. A protože jde vlastně o výběry nejlepších hráček, které náš ženský hokej má, je třeba si položit následující otázku. Jak je možné, že s ostatními týmy v elitní nadstavbové skupině vyhrávají velmi nepřesvědčivými výsledky?


Po víkendové odmlce představujeme poslední návrhy hracího systému pro příští sezóny z dílny Kladna. A ty jsou hned čtyři. Kladenští tedy evidentně aktivně hledají systém ligy nejen ze svého pohledu...


Přinášíme video z prvního zápasu naší reprezentace U15 proti Rakousku, který se hrál v rámci Turnaje čtyř ve Dvoře Králové.


Celá řada mladých hokejistek se v rámci Olympiády dětí a mládeže zúčastnila závodu v rychlobruslení. A hokejistky se v těchto závodech určitě neztratily. Bohužel pro některé rodiče je konečný výsledek, nebo přinejmenším „idealizované“ informace, cennější než principy sportu. Je nepříjemné, že je to v rámci naší hokejové komunity a smutné, že jde o šéfa Hockey Talent Academy Jaromíra Pytlíka. Přinášíme příspěvek Jiřího Neubauera doplněný o videa z akce a posuďte sami, jak se vše odehrávalo.


Také druhý zápas naší nejmladší reprezentace ve Dvoře Králové, tentokrát proti Německu, můžete vidět na videu.


To, co je u nás již několik let téměř běžné, nemusí být běžné v Německu. Čas od času se některé hráčky účastní akcí v našich společných dívčích týmech, a proto jsme se rozhodli, že uděláme pro malá německá děvčata akci v Německu, kde budou mít většinu svých hráček.


Na sobotu 18. 2. pro vás připravujeme zkušební vysílání utkání ligy žen Vsetín – Kladno. Přenos bude zajišťovat PŘEROVSKÁ INTERNETOVÁ TELEVIZE, které zajišťovala přenosy z MS U18 v Přerově.


Náročný víkend čekal ženskou ligu a snad i to je důvod, proč se výsledky ze zápasů na webech objevují jen velmi pomalu. Máme také za sebou premiérový přímý přenos, který dopadl poměrně dobře, i když kvalita internetového spojení ze Vsetína nebyla ideální, což se projevilo i na kvalitě samotného přenosu.


Toto utkání vás trochu vrátí v čase, přesněji do minulého víkendu, kdy v rámci 7. kola nadstavby přijel do Litvínova Vsetín.


Již zítra začíná pro mladé hráčky Dívčího Hokeje letošní „sezóna turnajů“. První akcí je dvoudenní turnaj ve Valašském Meziříčí, což je tzv. „chlapecký“ turnaj 3. tříd, kde se bude hrát minihokej 3 na 3. Dívčí tým je složen z dívek ročníků 2001, 2002 a 2003, a přestože je turnaj ve všední dny, soupiska se velmi rychle zaplnila.


Kvalitně obsazený turnaj ve Valašském Meziříčí přinesl dobré výkony dívek, kterým chybělo trochu štěstí a tradičně střeleckých schopností. Svými výkony však dívky určitě nezklamaly a zaslouží za ně velkou pochvalu.


Seriál článků k budoucímu uspořádání ženské ligy pokračuje předposledním dílem. Tentokrát to již nebudou konkrétní klubové návrhy, i když jich bylo představeno víc, než jsme uveřejnili na našich stránkách. Od některých klubů jsme nedostali souhlas s uveřejněním.


Mladé hráčky ročníků 2001 a 2002 se zúčastnily dvoudenního „chlapeckého“ turnaje ve Valašském Meziříčí. První video, které vám přinášíme, je z jejich posledního, tedy šestého zápasu během dvou dnů, kdy hrály o konečné 7. místo.


Elitní skupina nadstavby skončila posledním kolem, ve kterém se střetly vedoucí týmy tabulky. Rozhodnuto o postupujících však stále ještě není, protože „odložený“ zápas Karviná – Litvínov může ještě některé věci změnit. Zápas Kladna s Litvínovem přinesl kromě sportovního překvapení i nepříjemné zranění Dominiky Vopravilové.


Někteří z fanoušků ženského hokeje možná neví, jakým systémem se bude hrát o letošního mistra ligy. Oproti loňské sezóně se nehraje play-off a účastníci nadstavby D se střetnou ve dvojicích podle umístění v nadstavbě o 5., 3. a 1. místo. Všechny duely se hrají na 2 vítězné zápasy.


Se souhlasem klubu uveřejňujeme stanovisko HC Tesla Pardubice k odloženému zápasu Karviná – Litvínov. Pokud by se utkání opravdu odehrálo až po ukončení nadstavby, výrazně by to narušilo regulérnost soutěže...


Boston Shamrocks – Slavia Praha 2:6 (1:1, 1:2, 0:3) Ti, kterým se nechtělo spát, měli možnost vidět v přímém přenosu zajímavý zápas v rámci přípravného kempu.


Pro doplnění včerejšího online přenosu z Bostonu přikládáme také důvod mise v barvách Slavie Praha a další informace.


Předseda ALKŽH Petr Wadowski nám poslal vyjádření STK ČSLH k utkání Karviná - Litvínov, které je možné stáhnout na stránkách ČSLH.