nábor

Archiv | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
893

Archiv článků

Nejen minulý víkend byl pro naše děvčata náročný. I ten nadcházející bude mít své kouzlo. Ve Vyškově, na velmi kvalitně obsazeném turnaji 2. tříd, se představí malá děvčata. Trenéři Žák a Hruban mají k dispozici poměrně dobrý tým, ve kterém je i velmi dobrá maďarka Lilla Faggyas a tak uvidíme, jak se jim bude dařit. Starší děvčata jedou na svůj první turnaj do Berlína, kde jsme sestavili poměrně zajímavý mezinárodní tým. Základ tvoří české hráčky a dvě slovenské, navíc jsou v týmu čtyři němky a jedna finka. Odhadovat šance tohoto týmu je velmi těžké. I když v sestavě jsou hráčky se zkušenostmi z V15 (české i německé), neznáme sílu německých chlapeckých týmů. A tak se nechme překvapit, jestli se podaří trenérce Katce Ivičové a Jirkovi Zeifertovi, navázat na velmi úspěšný minulý víkend. Pokud mi to čas a připojení na internet dovolí, budu Vás informovat o průběžných zprávách z obou bojišť.


Z Berlína si dívčí tým odvezl zlaté medaile. Ve Vyškově malá děvčata s trochou smůly obsadila v silně obsazeném turnaji, krásné 9. místo z 20 týmů.


Strohá novinářská zpráva by měla znít asi následovně: „Dívčí tým složený z českých, německých, slovenských a jedné finské hráčky získal na chlapeckém turnaji ročníků 98 a 97 v Berlíně zlaté medaile.“ Ale to by v tomto případě bylo míň, než málo. Na začátku podrobných informací je třeba, zodpovědět dvě otázky. Jak jsme se ocitli s dívčím týmem na turnaji v Berlíně a jak se takový mnoho národnostní tým podařilo sestavit.


Tyto dvě slova nejdou spolu dohromady, ale po účasti našich děvčat na jednom z největších turnajů 2. tříd v ČR lze konstatovat, že radost a smutek lze spojit. Do Vyškova se sjelo celkem 20 týmů, které byly rozděleny do 4 skupin po 5 účastnících. Do finálové skupiny postupovaly pouze 2 týmy z každé skupiny. Na ostatní zbyly pouze zápasy o umístění.


České hokejistky zvládly i poslední utkání MS divize II proti domácí Francii a po vítězství 3:0 postupují zpět do divize I. Dvě branky vstřelila Tomigová a jednu přidala Povová. Svěřenkyně trenéra Karla Maharta tak splnily cíl se kterým do Farancie přijely. Pro český ženský hokej je to ta nejlepší zpráva... Blahopřejeme!!! Kompletní zpravodajství z MS naleznete na www.zenskyhokej.cz.


Letošní již druhý ročník Euro Mini Ligy skončil závěrečným „nesoutěžním“ turnajem, v rámci kterého se vyhlašovaly výsledky tohoto ročníku. K celé soutěži se vrátíme jindy, nyní jen to, že nejlepší hráčkou mladšího týmu ...


V sobotu 16. 4. 2011 se naše děvčata ročníku 2002 a mladší sjela do Sedlčan na závěrečný turnaj sezony. A musíme říci, že se tato sobota podařila na výbornou po všech stránkách.


Na turnaji 8. tříd v Prostějově se sešel zatím nejstarší tým, který jsme kdy stavěli, vynecháme-li českou V15. V realitě samotné se ukázalo, že naši chlapečtí soupeři postavili spíše týmy mladšího dorostu a tak to měla děvčata velmi, velmi těžké.


Již dnes mají v Praze sraz mladé hráčky ledního hokeje ročníků 97, 98 a 99. Prvními společnými tréninky startuje největší akce letošní dívčí hokejové sezóny. Do Prahy dorazily 3 dívčí výběry ze Severní Ameriky a to se určitě nestává každý den.


Česká žákovská liga produkuje hráčky , které v evrpoském měřítku nemají konkurenci a při srovnání sil se zámořským hokejem předvádějí vynikající výkony.


CCMHTC je označení pro moderní hokejové tréninkové centrum v Brně, jehož partnerem se před časem stal i náš projekt DÍVČÍ HOKEJ. Některá z našich děvčat si ho již osobně vyzkoušela, popřípadě ho dokonce pravidelně navštěvují. Seznámit se s tímto zařízením mohla také děvčata, která úspěšně reprezentovala DÍVČÍ HOKEJ na turnaji Kometa Cup v Brně.