nábor

Projekt dívčí hokej | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
893

Projekt dívčí hokej : Historie projektu

STRUČNÁ HISTORIE PROJEKTU

Vše začalo jako skromný pokus o setkání hráček z Jižní Moravy v druhé půlce sezony 2007/2008. Ale ze strany rodičů a hráček byl zájem o pokračování takových akcí. Proto vznikl tento projekt a první dívčí tým, který se skládal z hráček, které měly čas, stejných ročníků a z různých měst. Druhým setkáním byl turnaj zorganizovaný speciálně pro děvčata Technikou Brno. Kromě Dívčího hokejového výběru jižní moravy, se ho zúčastnil i podobný tým ze Severních Čech.

 Již v sezóně 2008/2009 se dívčí tým hrající pod názvem Dívčí hokejový výběr jižní moravy, zúčastnil dlouhodobé soutěže přípravek, kterou pořádal vyškovský klub. Na všech turnajích, kterých se tyto dívčí týmy účastnily, byly oslovovány další a další hráčky, které se většinou k tomuto projetu přidávaly. Nebylo cílem, hráčky učit hrát hokej, ale motivovat je do dalšího tréninkového úsilí. Ne všechny měly místo v sestavách svých klubů a tak si s dívčím týmem mohly zahrát. Vznikala nová kamarádství a děvčata měla výkonnostní srovnání se stejně starými děvčaty. Po spuštění internetových stránek děvčat v projektu rychle přibývalo. Již to dávno nebyla děvčata z regionu, ale z celé České republiky. V zájmu sjednocení dívčí mládeže se k projektu připojila i děvčata ze Severních Čech, které organizoval Martin Mašek. Na valné hromadě ALKŽH po sezóně byl projekt přičleněn k této asociaci a vytvořil tak funkční dívčí mládežnickou strukturu. Byla zřízena komise mládeže ve složení Pavel Krček a Martin Mašek. Zároveň bylo dohodnuto, že se začnou práce na vytvoření nové ženské reprezentace U15.

Dynamický rozvoj projektu pokračoval i v sezóně 2009/2010. Byly navazovány styky se zahraničím a vytvářeny „dceřiné" projekty v partnerských zemích. Reprezentace V15 sice nebyla ČSLH uznána jako oficiální, ale i tak si odbyla úspěšnou premiéru při oslavách 100 let německého hokeje v Drážďanech. Program malých děvčat byl obohacen o první ročník LETNÍ dívčí hokejové školy, kterého se premiérově zúčastnilo asi 40 dívek. Projekt se podílel i na zrodu projektu na Slovensku. Několik hráček doplnilo dívčí tým Martina na turnaji v Michalovcích a byla započata spolupráce s nově vytvořeným dívčím týmem Martina. Dívčí týmy hrají celou sezónu v EURO MINI HOKEJ LIZE, což je dlouhodobá soutěž přípravek. Počet hráček v projektu přesáhl 300 a zdálo se, že vše půjde bez problémů i dál. Za celou sezónu bylo naším projektem uskutečněno bezmála 50 akcí pro mladá děvčata.

Sezóna 2010/2011 začala dalším ročníkem LETNÍ dívčí hokejové školy, které se již zúčastnilo asi 90 hráček od 6 do 13 roků. „Reprezentace" V15 absolvovala v srpnu společný kemp s dalšími ženskými reprezentacemi. Po zásazích ALKŽH se tento kemp příliš nevyvedl a byl rodiči i hráčkami velmi kritizován. Další nepříjemností hned na začátku sezóny bylo nařízení ČSLH, které zakazovalo mimo klubové aktivity v sezóně, i když toto nebylo namířeno přímo proti dívkám, mělo to na chod projektu dopad. Některé kluby zakázaly hráčkám účast na našich akcích a to i přesto, že děvčatům nic nenabízela a překračovala tak rámec zákazu ČSLH. I přes tyto potíže se nejmenší dívky opět účastní EURO MINI HOKEJ LIGY a probíhá množství akcí. Reprezentace U15 je maximálně úspěšná, avšak objevují se jité potíže v komunikaci mezi ALKŽH a projektem. Do komise mládeže jsou dosazeni ALKŽH další členové, kteří ovšem vůbec nepracují. ALKŽH neplní ani slib, že se v rámci ČSLH dojedná oficiální působení našeho dívčího projektu v rámci České republiky. Sezóna sice pro děvčata přinesla 40 akcí, vč. prvních bruslařských VÍKENDOVÝCH MINI KEMPŮ, ale Valná hromada ALKŽH přinesla změny ve Výkonném výboru ALKŽH, které jasně ukázaly, že změny v průběhu sezóny nebyly náhodné a že oboustranně prospěšná spolupráce je jen planý slib. Proto Pavel Krček rezignuje na post předsedy komise mládeže a po dohodě s dalšími přerušuje spolupráci s ALKŽH.

Samostatnost, kterou přináší sezóna 2011/2012, znamená, že již naší součástí není U15. Z programu vypadla i účast EURO MINI HOKEJ LIZE, protože ve spádové oblasti není dostatek hráček ročníků, pro které je soutěž určena. Programy pro děvčata však běží dál a o projekt projevují zájem další hráčky i ze zahraničí. Krátký čas bez turnajů je věnován rozvoji internetu a zahraniční spolupráce. Ukazuje se, že na oficiální české hokejové scéně není kromě tohoto projektu žádný subjekt, který by opravdu a důsledně hájil zájmy dívek a žen. Nastal čas na změnu ...

 

Pavel Krček

zakladatel a manažer projektu

 

HISTORIE PROJEKTU V DATECH A ČÍSLECH:

 

Začátek roku 2008 započalo shánění kontaktů na hráčky v Jihomoravském kraji.

16. 3. 2008 - První sraz děvčat z JM kraje v Brně (DÍVČÍ HOKEJOVÝ VÝBĚR JIŽNÍ MORAVY).

28. 4. 2008 - První turnaj a zároveň i první turnaj, kde se proti sobě v jednom zápase postavily dívčí týmy, VÝBĚR SEVERNÍCH ČECH a DÍVČÍ HOKEJOVÝ VÝBĚR JIŽNÍ MORAVY.

 

Prosinec 2008 - Spuštěny české internetové stránky projektu.

Leden 2009  - Autonomní součástí projektu se stává TÝM SEVER (dříve Výběr Severních Čech).

Únor 2009 -  V systému máme 111 hráček.

Březen 2009 - Spuštěny slovenské internetové stránky projektu.

Duben 2009 - Začínáme používat název DÍVČÍ HOKEJOVÝ VÝBĚR ČECH A MORAVY a následně jen DÍVČÍ HOKEJ

Květen 2009 - Projekt  je přičleněn k Asociaci a vzniká KOMISE MLÁDEŽE ve složení Pavel Krček a Martin Mašek.

Květen 2009 - Z iniciativy našeho projektu vzniká v rámci ALKŽH V15 neoficiální reprezentace, kterou má na starost Komise mládeže.  Hraje jako VÝBĚR LIGY, protože ČSLH ji odmítla zastřešit a nepřiřadila jí statut oficiální reprezentace.

 

Srpen 2009 - 1. LETNÍ DÍVČÍ HOKEJOVÁ ŠKOLA v HAVLÍČKOVĚ BRODĚ a HUMPOLCI.

Říjen 2009 - Představen nový znak DÍVČÍHO HOKEJE.

Říjen 2009 - Začínáme používat název DÍVČÍ HOKEJOVÝ VÝBĚR ČECH A MORAVY

Listopad 2009 - Premiéra V15 proti německým děvčatům v Drážďanech.

Prosinec 2009 - První turnaj dívčího týmu v Maďarsku.

Leden 2010 - Tým Sever se mnění na TEAM LADIES

Únor 2010 - První start společného dívčího česko-slovenského týmu na turnaji ve slovenských Michalovcích. Tým MHK Martin doplnilo několik českých hráček na ORANGE MINIHOKEJ TOUR.

Únor 2010 - V systému máme 300 hráček.

Březen 2010 - GIRLS CUP v Rosicích, první námi pořádaný dívčí turnaj za účasti českého, slovenského a rakouského dívčího týmu.

Duben 2010 - Poprvé hrají o víkendu 4 dívčí týmy souběžně na různých turnajích (Rosice, Žilina, Budapešť a Mariánské Lázně).

 

Srpen 2010 - 2. LETNÍ DÍVČÍ HOKEJOVÁ ŠKOLA v PELHŘIMOVĚ a HUMPOLCI.

Únor 2011 - Spuštěny internetové stránky projektu.

Duben 2011 - První turnaj dívčího týmu v Německu v Berlíně.

Duben 2011 - Na dívčí turnaj U13 WSI v Praze stavíme 3 týmy (Výběr Čech, Evropa 1 - slovenské a české hráčky, Evropa 2 - německé, rakouské a italské hráčky).

Květen 2011 - První turnaj dívčího týmu ve Francii.

Květen 2011 - První VÍKENDOVÉ MINI KE MPY ve Slaném.

Květen 2011 - Spuštěna německá verze nového internetu.

Červen 2011 - Projekt se po valné hromadě ALKŽH odděluje a začíná opět fungovat plně samostatně.

Červen 2011 - Spuštěna maďarská verze nového internetu.

 

Srpen 2011 - 3. LETNÍ DÍVČÍ HOKEJOVÁ ŠKOLA v PELHŘIMOVĚ a HUMPOLCI

Září 2011 - První účast dívčího týmu na seniorském ženském turnaji v Roudnici nad Labem

Září 2011 - Spuštěna slovenská verze nového internetu.

Listopad 2011 - Spuštěna anglická verze internetu.

Listopad 2011 - V systému máme 450 hráček.

 


4.12.2011 .


Komentáře k článku

Tento článek je bez komentářů.


Ostatní články v rubrice