Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
1007

Ostatní

V Hamuliakove proti Angličankám již potřetí

Pavel Krček

Po covidové pauze jsme oživili spolupráci s anglickými děvčaty, které přijely do slovenského Hamuliakova na týdenní kemp. Z plánovaného turnaje sice zbyly jenom naše hráčky a Angličanky, ale to nebyla překážka k tomu, aby se s tímto ne tak běžným soupeřem odehrála série přátelských zápasů.

V prvním pátečním zápase se tým Dívčího Hokeje teprve sehrával ale i tak dokázal své rozbruslené soupeřky výrazně přehrát. Sice konečné skóre bylo jenom 2:1, ale na ledě to bylo trochu jiné.

Dívčí Hokej - Anglie 2:1 (1:0, 1:1) - první zápas hrán 2x 20 min.

1:0 Stráská (Vávrová), 2:1 Vávrová (Karásková)

Střely na branku: 14:8; Vyloučení: 2:8

Ve druhém zápase si: to už „sedlo“ lépe, a převaha byla povětšinou výrazná. Tedy až na pár minut v každé třetině, kdy naše holky trochu vypadly z role. Jenže slabostí českého hokeje je proměňování gólových příležitostí. A to holky potvrdily.

Dívčí Hokej - Anglie 5:1 (2:0, 1:0, 2:1) – druhý zápas hrán již 3x 20 min.

1:0 Karásková (Petrová), 2:0 Petrová (Karásková, Hlaváčová), 3:0 Huťková (Antalíková), 4:1 Florýková, 5:1 Sepeková

Střely na branku: 46:18; vyloučení 4:8

Sestava:

Koldová – Petrová, Škultétyová, Koťátková, Sušilová, Supeková, Jarošová - Vávrová, Florýková, Stráská, Hofmanová, Karásková, Hlaváčová, Pražanová, Antalíková, Huťková, Mlčochá, Kolomazníčková, Hrabalová

Trenéři: Křivinka a Krčková

Druhý den

V sestavě dopoledního zápasu se objevily další tři mladé hráčky včetně brankářky Beranové a proti až o 3 roky starším soupeřkám si vedly velmi dobře. V první půli jsme soupeřky opět výrazně přestřílely, ale ze 18 střel skončila za zády anglické brankářky jen jedna. Do druhé půle nastoupla v naší brance zmíněná mladičká Beranová a soupeřky vycítily šanci a byly aktivnější v koncovce. Střelecky však vyšly na prázdno. Naopak naše děvčata, o co méně střílela o to byla konečně produktivnější a výsledkem byly další tři branky.

Dívčí Hokej - Anglie – 4:0 (1:0, 3:0) – třetí zápas hrán již 2x 20 min.

1:0 Pražanová (Hrabalová), 2:0 Florýková (Petrová), 3:0 Karásková (Vávrová), 4:0 Vávrová (Karásková, Hlaváčová)

Střely na branku: 30:14; vyloučení 6:8

Sestava:

Koldová / Beranová – Petrová, Škultétyová, Koťátková, Sušilová, Supeková, Jarošová - Vávrová, Florýková, Stráská, Hofmanová, Karásková, Hlaváčová, Pražanová, Antalíková, Huťková, Mlčochá, Kolomazníčková, Hrabalová, Burdová, Vondrejsová

V dalším programu druhého dne byly zápasy A a B týmů v minihokeji 3 na 3 a 4 na 4. Zde naše převaha již nebyla tak viditelná. Ale hra na malém prostoru, nad kterou se někteří dívaly s despektem, měla spád a ukázala slabiny všech dívek. Stačilo chvíli povolit v bruslení a soupeřky rázem ukázaly, že bruslařsky na tom nejsou špatně a dostávaly naše děvčata pod tlak.

Třetí den

Dívčí Hokej - Anglie – 5:6 na nájezdy

Do zápasu vstoupila naše děvčata skvěle a ve třetí minutě to už bylo 3:0. Pak sice inkasovala na 3:1 a po minutě to bylo už 4:1. Ve druhé půli však Angličanky přitvrdily a když rozhodčí nepotrestal pár tvrdších zákroků a neuznal nám gól, bylo z jednoznačného utkání drama. Pět minut před koncem to bylo 5:5. A protože několik našich tutovek opět neskončilo v síti soupeřek, tak o vítězi rozhodovaly nájezdy. V nich byly Angličanky úspěšnější a mohly se tak radovat z prvního vítězství.

Dívčí Hokej - Anglie – 5:6 na nájezdy (5:3, 0:2 – 0:1) – čtvrtý zápas hrán již 2x 20 min.

1:0 Karásková (Sušilová), 2:0 Karásková (Hlaváčová), 3:0 Karásková (Sušilová), 4:1 Vávrová (Šklultétyová), 5:1 Stráská (Florýková)

Jediný nájezd proměnila Florýková

Střely na branku: 48:12; vyloučení 3:1

Konec našeho třídenního „anglického“ víkendu byl ve znamení zápasu smíšených česko-anglických týmů. Ze soupeřek se staly spoluhráčky, které spolu navázaly kontakt nejen pro tento zápas, ale jak už to občas bývá, i do dalších dnů na sociálních sítích. Vždyť hokej má přinášet nejen radost ze hry, ale i bourat hranice mezi lidmi…

Radko Křivinka, hlavní trenér projetu Dívčí Hokej, hodnotí čtyři utkání s výběrem Anglie:

Vzájemná utkání s hráčkami Velké Británie nám zase ukázaly, na kterých dílčích aspektech hry musíme pracovat, abychom se zlepšovali. Z útočného pohledu šlo zejména o efektivitu v zakončení, tedy přesnost střelby, clonění, tečování a důraz před brankou, vniknutí a střelba ze „slotu". Z obranného hlediska jsme v určitých pasážích ustupovali od aktivního napadání v útočném pásmu, ne dobruslovali (ne bekčekovali) soupeřky ve středním pásmu a špatně přistupovali k hráčkám v rovnovážných situacích v obranném pásmu. Z pozitiv hry bych vyzdvihl sílu hráček na kotouči, kde se snažili tvořit hru a útočně myslet (minimálně se zbavovali kotoučů i v krizových situacích), kombinační přechod do útočného pásma a zapojení obránkyň do hry v útočném pásmu.

Děkujeme Andy French (GB Ice hockey associations) za organizaci a vzájemnou konfrontaci, která pro nás ve všech směrech byla přínosem.