nábor

Ostatní | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
833

Ostatní

Německý turnaj dívčích týmů se povedl - mise splněna

Pavel Krček

Němečtí organizátoři se rozhodli, že udělají první turnaj dívčích týmů ve třech kategoriích U10, U14 a U18 a i díky naší účasti se jejich záměr podařilo realizovat. Byl to jednoznačně historický počin, který byl pro naše barvy velmi úspěšný. Věřím, že si to příští rok rádi zopakujeme.

Kategorie U10 - zlatá medaile

GirlsEishockey Fire Shooters - Dívčí Hokej 0:9

Girlsteam Schweiz - Dívčí Hokej 2:5

Dívčí Hokej - GirlsEishockey Blue Angels 15:0

GirlsEishockey Fire Shooters - Dívčí Hokej 0:16

Girlsteam Schweiz - Dívčí Hokej 1:3

Dívčí Hokej - GirlsEishockey Blue Angels 11:4

 

Konečné pořadí:

1

Dívčí Hokej

33 : 3

54 : 4

2

Girlsteam Schweiz

24 : 12

11 : 18

3

GirlsEishockey Blue Angels

12 : 24

18 : 29

4

GirlsEishockey Fire Shooters

2 : 34

5 : 36

Sestava:

Kateřina Fialová, Viktorie Hořínková - Jitka Černá, Kaludie Pietraszová, Daniela Hezinová, Vendula Kopřivová, Šarlota Stýblová, Veronika Urbánková, Natálie Musilová, Markéta Žampachová, Melissa Mikulecká, Simona Izáková, Anna Vaňková; Ttrenéři: Tomáš Mikulecký a Jiří Stýblo

Kategorie U14 - zlatá medaile

GirlsEishockey Dragons - Dívčí Hokej 1:2

Dívčí Hokej - GirlsEishockey Wolves 3:3

GirlsEishockey Wolves - Dívčí Hokej 1:3

Dívčí Hokej - GirlsEishockey Dragons 1:1

 

Konečné pořadí:

1

Dívčí Hokej

8 : 2

9 : 5

2

GirlsEishockey Dragons

4 : 7

10 : 11

3

GirlsEishockey Wolves

4 : 7

12 : 14

 

Sestava:

Michaela Riedlová, Sára Valérie Ševčíková - Adriana Dubová, Tereza Mašková, Kateřina Vernerová, Tereza Pavelková, Simona Eisenreichová, Eliška Hotová, Nikol Příhodová, Tereza Hadáčková, Eliška Petřeková, Magdalena Felcmanová, Adéla Vrhelová, Adéla Fromová, Andrea Ledvinková; trenéři: Martin Eisenreich a Jiří Felcman

Kategorie U18 - stříbrná medaile

Již před odjezdem bylo jasné, že kategorie U18 pojede jen v minimálním počtu hráček 10+1 a ještě k tomu poměrně v mladém složení. Žádná hráčka ročníku 1999 a jen jedna ročníku 2000. V týmu navíc byly i dvě hráčky ročníku 2003, které by mohly hrát o kategorii níž. Proto jsme před odjezdem na turnaj ještě domluvili doplnění týmu o dvě německé hráčky. To se ukázalo jako velmi prozíravé, protože jedna hráčka nám ze zdravotních důvodů nepřijela a tak jsme měli do pole i s němkami 11 dívek. Na 4 zápasy ve dvou dnech to tedy nebylo zrovna ideální. Ke konci turnaje se již projevovala únava a navíc domácí tým po úvodní prohře s námi tým doplnil o zkušené hráčky. Snad i proto chyběl na konci posledního zápasu jen jeden gól...

 

Za celý turnaj však holky zaslouží obrovskou pochvalu. Na ledě i mimo led to byl jeden tým, který dřel a měl sílu otáčet zápasy v posledních minutách. Do bojovnosti je nikdo nemusel nutit. Prostě holky si to přijely užít a podle toho se i chovaly a hrály. Zkušenější hráčky byly tahouny týmu, ale bojovnost mladých je výborně doplňovala. Výkon všech hráček měl vzestupnou tendenci. Navíc v brance stála vynikající Saša Hřívová.

Dívčí Hokej - Kölner Haie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky:

1:0 Šmajdová

2:0 Krčková (Šmajdová)

3:0 Brejchová (Petřeková)

 

Rozjezd byl těžký. Celá řada hráček nestála dva měsíce na ledě a tak po první třetině měly na čele „smrtelný" pot. V té době nás dokázala vždy podržet brankářka. Postupem času jsme přece jen začali víc střílet a přišly i branky. Nejprve z brankové čáry prostřelila soupeřovu brankářku Šmajdová. V poslední části hry našla krásně Šmajdová nikým nekrytou Krčkovou, která nezbylo nic jiného než dopravit puk do prázdné branky. Poslední branka se zrodila v nepřehledné situaci před brankou, kterou nakonec dotlačila do branky Brejchová.

 

Dívčí Hokej - GirlsEishockey Dominators 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky:

1:1 Rowold (Petřeková)

2:1 Šmajdová (Brejchová)

 

Na začátku druhého sobotního zápasu byl soupeř lepší a našim hráčkám chvíli trvalo, než se zase rozjezdily. Bohužel se soupeři podařilo dát i jednu branku. A tento náskok si udržoval až do samého závěru zápasu i přesto, že od půlky zápasu byl již na ledě vidět jen náš tým a jeho drtivý tlak, který stále gradoval. Bohužel dlouho bez branek. Až tři minuty před koncem vyrovnala „naše němka" Rowold. Neuběhla ani minuta a Šmajdová přízemní střelou z kruhu otočila zápas zaslouženě v náš prospěch.

 

Dívčí Hokej - GirlsEishockey Dominators 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)

Branka:

1:1 Mikuličová (Radová)

 

První nedělní zápas byl tomu druhému sobotnímu trošku podobný. Jen těch sil na obrat a na koncovku bylo přiměřeně méně. V poslední třetině se soupeř dostal do vedení, ale jedna z našich nejmladších hráček Mikuličová opět před koncem zápasu vyrovnala.

 

Dívčí Hokej - Kölner Haie 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Branky:

1:2 Černá (Krčková)

2:3 Šmajdová (Radová)

 

Poslední zápas byl pořádně rychlý. Soupeř byl evidentně doplněn zkušenými hráčkami a tak bylo pro ty mladší přece jen těžší je udržet, nebo se prosadit. Navíc tyto váhově nevyrovnané souboje stály mnoho sil, kterých už tak moc nebylo. Chvílemi byl tak soupeře velký a po pár nedůrazech v obraně jsme inkasovali dvě branky. Moc dobře to s námi nevypadalo, i když šance byly i na naší straně. Na rozdíl jedné branky snížila Černá po přihrávce Krčkové. Bohužel soupeř opět přidal branku a konec zápasu se rychle blížil. Naše nejproduktivnější hráčka Šmajdová po přihrávce Radové sice snížila na 2:3, ale závěrečný tlak již vyrovnání, které by nám zajistilo zlato, nepřinesl.

Hráčky však na ledě nechaly absolutně všechno, což se tak často zase nestává. Byly vyčerpané, ale určitě se nemusely za svůj výkon stydět. Prostě přes to, že nás bylo málo a byli jsme odhadem minimálně o 2 roky mladší, tak tým předvedl výborný hokej.... Za mně: „DĚKUJI".

 

Sestava:

Alexandra Hřívová - Tereza Czerweková, Gabriela Horáková, Vivien Šmajdová, Tereza Radová - Monika Krčková, Kaira Rowald, Zuzana Černá, Sarah Giesel, Bára Mikuličová, Kateřina Petřeková, Tereza Brejchová; trenéři Jan Petřek, Pavel Krček a překladatel Viktor Czerwek

 

Konečné pořadí:

1

Kölner Haie

9 : 3

10 : 9

2

Dívčí Hokej

7 : 4

8 : 5

3

GirlsEishockey Dominators

1 : 6

4 : 7

https://girlseishockey.de/2017/05/28/spielplan-aggt/

https://girlseishockey.de/2017/06/10/aggt-andreas-gruchot-gedaechtnisturnier-bei-sommerlichen-temperaturen/


20.6.2017 Pavel Krček


Komentáře k článku

Tento článek je bez komentářů.