nábor

Ostatní | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
833

Ostatní

Evropský úspěch Dívčího Hokeje - zlato v Holandsku

.

V konkurenci 12 "chlapeckých" týmů ze 4 zemí vyhrál tým Dívčího Hokeje složený z hráček ročníků 07 a 08 !!! Svůj turnaj vyhráli i chlapci Chocně, kteří jeli do Holandska s děvčaty.

ČESKÝ DÍVČÍ HOKEJ SI PODMAŇUJE EVROPU!!!

Velikonoční víkend strávil tým Dívčího hokeje ročník 2008+2007 v holandském Geleenu, kde se účastnil mezinárodního chlapeckého turnaje VJB Smoke Eaters Geleen International Ice Hockey Tournament v kategorii U8 tj. ročník narození 2008 a ml. Svojí účastí děvčata doplnila tým HC Spartak Choceň, který bojoval v souběžně hraném turnaji kategorie U10.

Tým děvčat ve složení, brankářka Viktorie Hořínková (2007) a hráčky Nella Šmerdová (2008), Daniela Hezinová (2007), Melissa Mikulecká (2008), Šarlota Stýblová (2008), Veronika Urbánková (2008), Denisa Prokopová (2008), Simona Izáková (2007), Sandra Hlízová (2008) a Jan Dostál (2008) pod vedením trenérského týmu Zdeněk Šmerda, Jiří Stýblo a Tomáš Mikulecký vyválčil v konkurenci dvanácti týmů ze čtyř zemí zlaté medaile!!!!!

Děvčata společně s chlapci vyrazila na holandský hokejový "trip" již ve čtvrtek 24.3., tak aby oba týmy mohly v páteční podvečer v rámci předturnajové přípravy sehrát přátelský zápas s domácím týmem Smoke Eaters Geleen. Oběma týmům se vstup do mezinárodního hokeje povedl náramně a po dvou vysokých výhrách jsme mohli odjet zpět na hotel naplnění nadějí a očekáváním. Herní systém turnaje rozdělil účastníky do dvou šestičlenných skupin, ve kterých měl každý odehrát pět utkání hraných 21 minut (střídání vždy na sirénu po 1,5 minutě). Po odehrání všech zápasů vždy první dva týmy z každé skupiny postoupili do semifinále, z kterého poražení sestoupili do souboje o třetí místo a vítězové se měli utkat v závěrečném finálovém utkání o celkové prvenství.

První soutěžní den čekala na děvčata porce tří zápasů. Zahajovací utkání s německým týmem Bergisch Land Raptors začalo velmi nadějně a už po 85 vteřinách hry jsme se radovali z vedení 0:1. Bohužel naši radost zkazila vyrovnávací branka v čase 2:02, na kterou ale naštěstí ještě během stejného střídání dokázala děvčata odpovědět a strhnout vedení zpět na svoji stranu. Následující minuty dlouho plynuly bez změny skóre, ale dva slepené góly v polovině zápasu definitivně rozhodly o vítězi utkání, kterému branka deset vteřin před koncem vystavila účet na konečných 1:5 pro statečně bojující Češky.

Druhé utkání s Nizozemskými Tilburg Trappers mělo odlišný scénář. Úvod utkání patřil domácím, ale česká děvčata podpořena výborným výkonem své brankářky náporu odolala, udržela čisté konto, a když úvodní tlak soupeře pominul, ukázala skvěle fandícím rodičům jak proměňovat šance a po dvou krásných kombinacích šla do dvoubrankového vedení. V polovině zápasu se sice Tillburg Trappers podařilo vsítit gól a skóre korigovat, ale tři minuty před konce holky utnuly jakékoliv naděje domácích, znovu se utrhly do dvoubrankového vedení, které si již v poklidu pohlídaly až do závěrečné sirény.

V posledním utkání prvního hracího dne na nás čekal další holandský tým Utrecht Dragons. Ačkoliv tomu konečné skóre "jen" 0:3 neodpovídá, česká děvčata měla celou dobu výraznou převahu a zaslouženě zvítězila. Zápas bohužel provázela značná frustrace proti hrajících chlapců, kteří neunesli fakt, že výrazně nestačí na tým složený z děvčat, a tak se uchýlili k zbytečné a nebezpečně tvrdé hře za hranou pravidel, které bohužel zůstávala bez trestu. Holky se však s touto unfair hrou vyrovnaly velmi dobře, do posledního písmene potvrdily svoji nově nabytou týmovou přezdívku "PREDÁTORKY" a ani na okamžik nikdo nemohl pochybovat nad tím, kdo protentokrát vládne Geleenské ledové ploše.

 

Sobota 26.3.2016 U8/Mini

Berg. Land Raptors

-

Czech Girls Ice Hockey Team

1

-

5

1:25 Urbánková (Šmerdová); 2:40 Hlízová (-); 11:21 Š. Stýblová (-); 14:20 Hezinová (Šmerdová); 20:50 Urbánková (-)

Tilburg Trappers

-

Czech Girls Ice Hockey Team

1

-

3

5:01 Izáková (Mikulecká); 6:05 Izáková (Mikulecká); 18:40 Izáková (-)

Utrecht Dragons

-

Czech Girls Ice Hockey Team

0

-

3

4:23 Dostál (Stýblová); 8:13 Šmerdová (-); 14:03 Urbánková (-)

 

Druhý, závěrečný, den turnaje před námi byly poslední dva zápasy ve skupině a následné účtování. Jako první na nás čekal tým Dordrecht Lions (Nizozemí). Česká děvčata napodobila vstup do turnaje a hned během úvodního střídání se po krásné individuální akci dostala do jednobrankového vedení. Následný průběh utkání byl velmi vyrovnaný s minimem šancí na obou stranách. Spíše než klasická hokejová hra byla k vidění hra spočívající v neustále se přesouvajících skrumáží hráčů a hráček bojujících o kotouč. Nakonec ale z tohoto boje dokázaly více vytěžit Češky, které využily svých bruslařských dovedností a po dvou nádherných individuálních akcích z deváté a dvanácté minuty měl rozhodčí zapsán stav 0:3. A protože se obraz hry až do konce utkání nezměnil, brankáři obou týmů pouze bez práce přihlíželi přesouvajícím se hloučkům bojujících hráčů a my mohli se závěrečnou sirénou oslavit čtvrté turnajové vítězství.

Pro poslední skupinový zápas nám turnajový los určil belgický tým Olympia Heist. Děvčata potvrdila, že se jim tento víkend velmi daří vstoupit do utkání, a tak jako správné "Predátorky", ukázaly hned od první minuty, kdo bude na ledě pánem - čas 0:37, stav 0:1 pro Češky. A protože tentokrát hned první branka zlomila odpor soupeře, mohla děvčata všem v hale ukázat své hokejové umění v plné kráse. Konečný stav 0:9 je důkazem toho, že přes svůj věk o hokeji už něco ví a že dřinu z tréninků umí přetavit do pohody v zápase.

 

Neděle 27.3. 2016 U8/Mini

Dordrecht Lions

-

Czech Girls Ice Hockey Team

0

-

3

1:25 Hezinová (-); 8:45 Šmerdová (-); 11:40 Izáková (-)

Olympia Heist

-

Czech Girls Ice Hockey Team

0

-

9

0:37 Šmerdová (Prokopová); 3:52 Dostál (Hezinová); 6:10 Izáková (Šmerdová); 6:30 Šmerdová (-); 7:20 Urbánková (-); 12:50 Mikulecká (Prokopová); 13:10 Dostál (Mikulecká); 20:20 Hezinová (-); 20:55 Šmerdová (-)

 

Pohled na konečné tabulky po odehrání základních skupin byl neskutečný. Česká děvčata jako jediná ze všech 24 týmů v obou souběžně hrajících se turnajích neztratila ani bod a s konečným skóre dvou obdržených a dvaceti tří vstřelených branek suverénně ovládla skupinu B. Vše ještě umocnil výkon choceňských chlapců, kteří si ve svém turnaji kategorie U10 počínali neméně dobře. I přes jednu remízu taktéž jednoznačně ovládli svoji skupinu s ještě výraznějším skóre 34:3. Oba české týmy tak zaslouženě vybojovaly postup do semifinále turnaje z prvních míst svých skupin.

V semifinálovém klání nastoupil proti dívčímu výběru belgický tým HYC Herentals. Druhý celek skupiny A byl těžkým soupeřem a po úvodním oťukávání se dal očekávat velmi vyrovnaný zápas. První minuty utkání byli opravdu oboustranně nervózní a velmi opatrné. Na konci třetí minuty, dvě vteřinky před sirénou ohlašující střídání se však děvčatům podařilo nalézt skulinu v soupeřově obraně a ujmout se vedení. Gól probudil hráče obou týmů a začal se hrát hokej na plné obrátky. Šance se s přibývajícím časem množily na obou stranách, ale oba brankáři hájili svoji svatyni výborně a nedovolovali soupeřovým útočícím hráčům úspěšné zakončení jinak povedených individuálních i kombinačních akcí. Teprve až, když se čas přehoupl do druhé poloviny utkání, prosadily se Češky podruhé. Jejich dvougólové vedení však netrvalo dlouho, neboť v čase 16:30 vybojoval belgický tým velmi šťastnou branku. České "Predátorky" se však smolnou událostí nenechaly nadlouho vyvést z rytmu a zbývajících necelých pět minut se rvaly o finále, jak jen mohly. Do výrazné gólové šance se sice již nedostaly, ale protože občasná zaváhání v obraně dokázala řešit výborná česká gólmanka s klidem a přehledem zůstal stav až do konce utkání nezměněn. Odměnou za bojovný výkon byla nejtěsnější výhra turnaje a postup do finále.

 

Neděle 27.3. 2016 U8/Mini

Semifinal

HYC Herentals

-

Czech Girls Ice Hockey Team

1

-

2

2:58 Izáková (Mikulecká); 11:00 Izáková(-)

 

Ve vysněném finále čekal již dost unavená děvčata holandský tým Dordrecht Lions, s kterým téhož dne ráno sice dokázali zvítězit, ale to teď znamenalo pramálo. Lions postoupili do finále až po samostatných nájezdech, což jim značně zvedlo sebevědomí a místo ranního bojování o kotouč se začal hrát rychlý a svižný hokej. Na děvčata dolehla únava a možná i nervozita ze zatím nejdůležitějšího utkání jejich krátké hokejové kariéry a poprvé na turnaji se z počátku utkání nechala zatlačit před vlastní branku. Naštěstí za pomyslnou záchranou brzdu zatáhla opět výtečná česká gólmanka, která soupeři nedovolila skórovat a udržela naděje děvčat na celkový triumf. Několik nebezpečných akcí před naší brankou, bylo dostatečným varováním, české "Predátorky" se probudily ze spánku a zvítězila touha po úspěchu. Děvčata znovu začala předvádět co umí, vyhnaly soupeře od své branky a zatlačily ho do hluboké defenzívy. Jejich snaha byla korunována úspěchem a v čase 5:51 se ujala vedení. Z následujících akcí se jim však bohužel skóre nepodařilo navýšit, naopak z ojedinělé akce soupeře inkasovala a začalo se hrát znovu od začátku. Kruté a značně nejisté rozuzlení finále na samostatné nájezdy si nikdo z českých ani holandských fanoušků nepřál, ale zápas na ledové ploše se začal kouskovat do ranních bojůvek bez šancí. Ve čtrnácté minutě se však choceňská klika v dívčím týmu nechala inspirovat svými staršími klubovými spoluhráči, kteří v té době vládli finále na druhé části hřiště a předvedla nádhernou individuální akci zakončenou precizní gólovou nahrávkou a nekompromisním zakončením. Zbývajících velmi dlouhých a nervózních sedm minut vydřely unavené "Predátorky" silou vůle, a i když si již samy nevytvořily žádnou gólovou příležitost, tak ani soupeři nedovolily výrazně ohrozit vlastní branku a po závěrečné siréně mohly začít slavit.

Finále 27. 3. 2016 U8/Mini

Dordrecht Lions - Czech Girls Ice Hockey Team 1:2

5:51 Izáková (Stýblová); 13:20 Mikulecká (Šmerdová)


Závěrečná siréna však neznamenala úspěch jen v Dívčím týmu, ale taktéž na druhé části hřiště kde finále turnaje U10 ovládli parťáci z hokejového tripu Evropou, kluci z HC Spartak Choceň. Na závěrečném vyhlášení tak mohla děvčata společně s chlapci převzít obrovský putovní pohár a vychutnat si první triumf na mezinárodní scéně plnými doušky. Letošní velikonoční víkend v holandském Geleenu jednoduše patřil českým hokejovým nadějím. Kluci a holky byli jste prostě nejlepší ...

 

Konečné pořadí VJB Smoke Eaters Geleen International Ice Hockey Tournament:

U10

U8

1

HC Spartak Choceň

1

Czech Girls Ice Hockey Team

2

HYC Herentals

2

Dordrecht Lions

3

EHC Troisdorf

3

EHC Troisdorf

4

Tilburg Trappers

4

HYC Herentals

5

VJB Smoke Eaters Geleen

5

Bulldogs Liege

6

Dordrecht Lions

6

Tilburg Trappers

7

Utrecht Dragons

7

Neusser EV

8

Red E. Den Bosch

8

Utrecht Dragons

9

Olympia Heist

9

Red E. Den Bosch

10

Bulldogs Liege

10

Berg. Land Raptors

11

Berg. Land Raptors

11

VJB Smoke Eaters Geleen

12

Neusser EV

12

Olympia Heist

 

Šmerda Zdeněk


27.3.2016 .


Komentáře k článku

Magdaléna Urbánková
29.3.2016 20:37  IP:79.170.249.xxx, xxx.viamedia.info)

.....a slzičky štěstí od maminek......Úžasné!!!!!