nábor

Archiv | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
901

Archiv článků

AKTUALIZUJEME / Začaly semifinálové série české ligy • Slávia i Karviná vyhrály první zápasy s přehledem • Roudnice opět nezaváhala, Feixová dala pět branek • Pražské derby vyhrála až na nájezdy ESA • Vsetín ztratil bod s Cherokees • Opava smetla Uničov • Petržalka bojovala, ale na vítězství s Popradem to nestačilo • Spišská Nová Ves rozdrtila Zvolen • Prešov veze body z posledních Topoľčan


REPREZENTACE ČR A / Třemošná se tento týden stala dějištěm utkání českého národního týmu s Japonskem, připravujícím se na nadcházející zimní Olympijské hry v ruském Soči. Oba týmy se setkaly hned ve dvou zápasech, a to 29. a 30. ledna. I přesto, že oba zápasy skončily pro český tým porážkou, samotné utkání nebylo až tak jednoznačné, jak by výsledek mohl naznačovat.


Tato hokejová soška není z dílny projektu Dívčí Hokej, byť je v dresu s naším znakem. Dostala ji od rodičů naše hráčka, ale hlavně hráčka Litoměřic, Katka Veselá. Měla z ní velkou radost... Ale radost udělala i mně, který se o celý projekt Dívčí Hokej stará. Protože pokud dostávají naše hráčky od rodičů takovéto dárky, tak je to ocenění i mé práce. Konečně vždycky jsem to dělal pro holky bez ohledu na to co o mně jiní říkali :-))


Česká reprezentace U18 se ve dnech 5. – 9. února 2014 zúčastní TURNAJE ČTYŘ ZEMÍ. Soupeřkami budou v pátek 7. 2. Švédky (15:00), v sobotu 8. 2. Finky (15:00) a v neděli 9. 2. Domácí Maďarky (13:00).


Český ženský hokej je sport malý, ale na pochopení procesů, které v něm probíhají je velmi složitý. Chybí mu spousta věcí, třeba peníze. Ale asi nejvíc mu chybí hráčky. Paradoxně chybí všem. Ale přestože je jich méně, než je jich třeba, vždycky se to nějak vyřeší... Velmi zajímavě popsal situaci v české lize Jirka Němec ve svém fejetonu.


Jako hlavní muž u kormidla národního týmu letos zažívá svou premiéru, předtím ale dva roky působil v roli asistenta trenéra Karla Manharta. Jiří WEB MS PŘEROV / Vozák převzal ženskou reprezentaci s cílem napravit předchozí ročník a s kvalitním týmem plným nadějných hráček se probojovat zpátky mezi elitu. Českému týmu v probíhající sezóně bohužel schází víc společných akcí a jak trenér tuší, opravdová síla soupeřů a obtížnost zápasů se ukáže až v Přerově. Jedno je ale jisté – bude to velký turnaj!


AKTUALIZUJEME / Česká reprezentace vyhrála turnaj v Německu!


AKTUALIZUJEME / Česká reprezentace vyhrála turnaj v Budapešti!


AKTUALIZUJEME / Tento víkend měly ligové soutěže přestávku a proto jsme se zde věnovali výsledkům z mezinárodní scény. A opravdu to stálo za to! Start olympiády, úspěchy české i slovesnké U18 i české U15, ale také dva soubouje Žiliny s Košicemi...


Tento víkend byl hodně hokejově náročný a chvílemi jsem měl pocit, že snad většina českých a slovenských hráček někde bruslí. Samozřejmě to nebyla pravda. Do reality mně vždy vrátil pohled na moji dceru, která seděla celý víkend u počítače. Místo toho, aby v pátek a sobotu hrála hokej se svými spoluhráči v brněnské Technice, válela se doma. Ale abych byl spravedlivý.... byla nachlazená a zdraví je přece nejdůležitější. Ty ostatní hráčky hrály hokej a já doufám, že měly správné brusle. Oklikou jsem se tak dostal k tématu dnešního článku. Nedávno mně velmi zaujal jeden článek, který popisuje jeden dost rozšířený problém hokejistů – problémy s patami. Myslím, že mnoho lidí ani netuší, do jak nepříjemných stádií se zanedbáním výběru správných bruslí může dostat...


Na těchto stránkách se nevěnujeme jenom ligovým týmům, reprezentačním výběrům, nebo třeba dívčím týmům pod hlavičkou Dívčí Hokej. Svou pozornost si určitě zaslouží i týmy, které mají svou budoucnost teprve před sebou i když ještě nehrají ženskou ligu. Uplynulý víkend se Košické hráčky vypravily ke dvěma zápasům do Žiliny. O těchto přípravných zápasech se dá s trochou nadsázky říci, že si jejich hráčky udělaly svůj krásný „olympijský“ víkend.


Na olympiádě vstupuje ženský turnaj do další fáze. Základní skupiny rozhodly, že podle předpokladů postoupily přímo do semifinále Kanaďanky a Američanky. Slabší skupina byla výsledkově napínavější a zatím je situace špatná pro Japonky a Němky, které budou čekat na své soupeřky, které vzejdou z čtvrtfinálových zápasů.


AKTUALIZUJEME / Opět přinášíme výsledky z české i slovenské ligy stejně tak jako z olympiády v Soči...


Už téměř deset let se František Bárta stará o hokejistky Kladna. Do současné sezóny jako manažer, nyní ve funkci sekretáře. Především jeho zásluhou středočeský klub stále existuje a během jeho působení čtyřikrát slavil stříbrné medaile v lize i úžasné vítězství na mezinárodním turnaji v Kanadě v roce 2010. I když je stále těžší sehnat pro ženský hokej peníze, František Bárta svůj boj za ženský hokej nevzdává. Vždyť díky svému nezdolnému optimismu překonal i zákeřnou rakovinu.


AKTUALIZUJEME / výsledky z české i slovenské ligy