nábor

Archiv | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
901

Archiv článků

Pro ty, kteří nesledovali přímý přenos utkání dorostenecké ligy mezi ženami Karviné a dorostenci Olomouce, přidáváme záznam tohoto utkání. Tentokrát však byl soupeř fyzicky zdatnější a tak měla děvčata jen málo šancí na úspěch a prohrála 1:3. I přes tuto porážku je tým karvinských žen s 16 body na 3. místě východní skupiny dorostenecké ligy.


Před námi jsou dva turnaje, ale možná jich do Nového roku bude víc. Mladé hráčky jsou však dost vytížené a tak je třeba naše možnosti zvážit. V této souvislosti je však potřeba připomenout pravidla pro platbu členských příspěvků na letošní sezónu a informovat vás o pravidlech pro přístupy na web a cenách přístupů. Jsem si vědom, že tím některé naše příznivce zarmoutím, ale není jiné cesty. Program pro hráčky i internetové stránky nemohou žít ze vzduchu, případně z aktivity jednoho nadšence. Programy pro hokejistky a web již dělám šestou sezónu a dokazovat své úmysly snad nikomu nemusím. Vše souvisí se vším a jsem přesvědčen, že úhrada členského příspěvku, nebo příspěvku na web je otázkou osobního postoje k problému ženského hokeje a ne otázkou finanční dostupnosti. U turnajů nemohu slíbit množství, nebo to, že akce bude vyhovovat zrovna vám. I proto jsou zde varianty dvě. Buď členský příspěvek na celou sezónu, nebo dražší startovné na každém turnaji. U placených článků na webu je to podobné. Nicméně zde je vše odvislé od financí, které vybereme. Budou-li peníze, budou úměrně k nim i články. Také bych chtěl časem registrovaným návštěvníkům automaticky posílat odkazy na nové články. Prostě, není to jenom o mně, ale o celé komunitě příznivců dívčího a ženského hokeje. Je to náš společný svět a bude takový, jaký si ho uděláme a každý z této komunity tvoří realitu prostřednictvím sám sebe.


Po delším čase byl uplynulý ligový víkend ve znamení téměř kompletního programu. Pouze utkání Slávie s Kladem bylo odloženo, ale to vždy můžeme zjistit až zpětně, když chybí výsledek. Přeložení zápasu je však logické, protože reprezentace měla naplánováno soustředění před odjezdem do Japonska. Bohužel jinde se to nedozvíme. V Berounském dresu zazářila nová posila Karolína Hornická, která přišla z Liberce. Svou první branku v české lize v dresu ESA Praha vstřelila Nina Gegáňová, která přišla ze slovenského Martina, který letos slovenskou ligu nehraje. Ve slovenské lize poprvé prohrála Petržalka, které v sestavě chybělo několik klíčových hráček, avšak již posílená Barborou Kežmarskou ze SNV.


Obě reprezentace se chystají na šampionát, který bude tentokrát v Přerově. Akcí, kde by mohly národní týmy prověřit své síly a trenéři měli možnost vyzkoušet hráčky, není v ženském hokeji mnoho. A snad právě proto míří oba týmy až do Japonska, kde se zúčastní „Turnaje pěti zemí“.


Zkrácená verze charitativního zápasu pro dětský domov v Kašperských horách spol. Jonáš mezi Horažďovickou starou gardou a výběrem ligy žen (děvčata z A, U18 a z ligy) v Sušici 26. 10. 2013.


Čtvrtý díl HOKEJOVÉ PORADNY JIRKY TOBIÁŠE nám zodpoví dvě otázky. proč by měl mít každý hokejista alespoň dvě totožné hokejky a co je to Grip...


Víkend byl na ligové zápasy chudý. Hrály se jen tři...


CWHL na našem webu

12.11.2013

Možná si někteří z vás pamatují, že asi před dvěma roky jsme občas přinášeli překlady článků ze zámoří a zejména z CWHL (Kanadské ženské hokejové ligy), která je skromnou obdobou NHL pro ženy. Letošník ročník začal na začátku listopadu a včera jsme uveřejnili první překlad. Pokud nám to možnosti dovolí, bude v tom pokračovat. Naše představa je 2 – 3 články týdně.


Dalším důkazem o tom, že se lední hokej nehraje jen v hokejově vyspělých zemích, je pobyt turecké hokejistky Seda Demir v naší republice. Do Čech přivedla tuto dívku, ročník 1994, Mirka Kroutilová, která sama působila v turecké Ankaře. Sedu pak do českého ženského hokeje uvedl severočeský HC Litvínov a tak naší ligu, po kdysi slávistických a kladenských Kanaďánkách a Američankách, okoření svým herním pojetím další národnost a tou je Turecko.


CWHL: Navzdory tomu, že je hokejový tým Boston Blades v kanadské hokejové lize žen teprve tři sezóny, dokázal se už vyšvihnout na její přední příčky. Vítězky loňského Clarksonova poháru, kterým se podařilo právě minulou sezónu poprvé tuto trofej získat, budou muset letos patrně čelit složitějšímu úkolu. Budou totiž muset prokázat, zda loňský pohár letos dokážou obhájit.


V pátek a sobotu se zúčastnil tým Dívčího Hokeje ženského turnaje v Klášterci nad Ohří. Náš tým nebyl složen pouze z mladých děvčat, ale protože tento termín se takové výběry skládají velmi špatně, tak měly místo v naší soupisce i hráčky starší. Musím říci, že mně turnaj velmi mile překvapil a to jak pohodovou organizací, tak i pohodovým přístupem našich hráček i rodičů. Účast kanadského ženského týmu z Montrealu byl příjemnou změnou v České kotlině a pro většinu našich hráček to byl první kontakt se zámořským ženským hokejem.


Pátý díl HOKEJOVÉ PORADNY JIRKY TOBIÁŠE se zaměřil na jednu z nejdůležitějších částí hokejové výstroje. Pokud si nejste úplně jistí při výběru nových bruslí, pak pozorně čtěte tento článek a dozvíte se jak vybrat vhodné brusle, na co se zaměřit při výběru bruslí a co od nich můžete očekávat.


PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME: Lídři slovenských skupin Petržalka a Spišská Nová Ves opět vyhráli a upevnili si vedoucí příčky v tabulkách. ••• Litvínov v divoké přestřelce s Kladnem urval všechny body gólem Kristýny Pátkové v poslední minutě zápasu. ••• Turkyně Demir Seda nakonec nenastoupila za plzeňské indiánky, ale za Litvínov a hned dala branku. ••• Pardubice vyloupily Plzeň a posunuly se před indiánky na první místo skupiny. ••• Utkání ESA s Libercem bylo kontumováno, protože hosté z finančních důvodů nepřijely


ŠVÉDSKO: 5. – 8. 11. se v americkém městečku Lake Placid uskutečnil turnaj mezi ženskými hokejovými týmy Spojených států, Kanady, Švédska a Finska. Po celou dobu tohoto hokejového klání se vedly vášnivé debaty o tom, zda Švédský olympijský výbor pošle příští rok švédský národní tým žen v ledním hokeji na olympijské hry v Soči. Diskuzím nepřispívala nepříznivá situace švédského týmu, který v Lake Placid prohrál s USA 1:8 a 0:10, za což si vysloužil řadu kritiky.


Ženský reprezentační tým byl pozván na turnaj Smile Japan Bridgestone Blizak Challenge, který se konal ve dnech 7. - 10. listopadu 2013 v japonské Jokohamě. Předkládáme hodnocení této úspěšné akce.


PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME / Slávia porazila Kladno a rozstřílela Litvínov • Spišská Nová Ves stále nepoznala porážku a s přehledem vede svoji skupinu • Zvolen poprvé v sezóně vyhrál i když jen na nájezdy • Vsetínská Mlýnková (2001) excelovala proti Bulldogs 5 brankami a 3 asistencemi • Kobra si po dlouhé době vyzkoušela jaké je to dávat branky • Tři asistence Karlecové pomohly Pardubicím k vítězství a udržení prvního místa v tabulce


V kanadském reprezentačním týmu zůstává 24 hráček. Olympijských her v roce 2014 se nebude účastnit Tessa Bonhomme (vpravo. Naopak Shannon Szabados (vlevo) zůstává i nadále v reprezentačním týmu Kanady


HOKEJOVÁ PORADNA JIRKY TOBIÁŠE - Kalhoty na hokej patří mezi základní výbavu hokejisty. Jejich úkolem je poskytnou hráči maximální pohodlí, bezpečnost a flexibilnost v pohybu. Jak vybrat nejlepší možnou variantu a co všechno mají chránit, vám vysvětlím během tohoto článku.


Pohybuje se v čistě mužském prostředí, kde jsou nadávky na denním pořádku. Zuzana Svobodová je jedinou ženou mezi českými elitními hokejovými rozhodčími. Jako čárová sudí řídí zápasy druhé nejvyšší české soutěže mužů, v ženském hokeji rozhodovala utkání na olympiádě ve Vancouveru v roce 2010. "Je to prostě mužský sport, být rozhodčím navíc u nás není zrovna populární," přiznala v rozhovoru pro časopis TÝDEN Svobodová, která nyní čeká na pozvánku do Soči, kde se za tři měsíce koná další zimní olympiáda.


Na webu hokej.cz byl dnes zveřejněn krásný článek o naší velké brankářské naději Kláře Peslarové...


ČSLH - Trenéři reprezentačního výběru hokejistek do patnácti let zveřejnili pozvánku a nominaci na dva prosincové zápasy proti Německu. Osu týmu samozřejmě tvoří hráčky ročníku 1999, doplněné o několik hráček ročníku 2000 a několik míst zůstalo i pro mladší hráčky ročníků 2001 a 2002.


AKTUALIZUJEME - Na Slovensku skončila základní část ligy • Petržalka zakončila základní část vítězstvím v Topoľčanech • na východě Slovenska rozhodly o vítězství Popradu až nájezdy, ale z prvního místa jsou Spišanky • Slávia na Kladně nezaváhala • Vsetín stále vládne moravské skupině bez ztráty bodu • Plzeňské indiánky se posunuly na první místo ve skupině A1 • PROFI Plzeň překvapivě vyhrála v Berouně • pražské derby ve skupině A2 rozhodovaly až nájezdy