nábor

Archiv | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
893

Archiv článků

První ze série mistrovství světa všech divizí odstartovala dnes ve Španělsku. Za účasti Belgie, Chorvatska, Španělska, Islandu, Jižní Koreje a Jihoafrické republiky začala DIVIZE II - skupina B. Avšak již zítra začíná také elitní skupina s premiérovou účastí českých žen. Výsledkový servis všech probíhajících šampionátů budete nacházet v NOVINKÁCH.


Uplynulý víkend byl ve znamení hned tří turnajů, kterých se zúčastnil tým Dívčího Hokeje. Ani o jednom z nich se však nedá říci, že to byl dívčí tým. Pokračuje doba, kdy bez chlapců již čisté dívčí týmy neposkládáme. Je to škoda, ale i tak se dá. Vždyť pokud mají kluci chuť hrát v týmu a vytvářet tak pomyslný mix tým, nevidím v tom problém. Vždyť takto to funguje i v tenise při smíšené čtyřhře.


Dnes ve 22 hodin nastoupí české reprezentantky ke svému historickému prvnímu zápasu v TOP divizi na MS proti švédkám. Cíl našich děvčat je zdánlivě skromný. Chtějí se udržet v této elitní společnosti. Avšak všichni, kteří sledují světový ženský hokej, vědí, že to je cíl naopak hodně náročný. Přitom nejde jenom o Kanadu a USA, ale také další týmy mají svou nespornou kvalitu.


Švédsko - Česká republika 2:3 (0:2,2:1,0:0) Branky a nahrávky: 28. Grahmová (Eliassonová), 29. Holmlovová (Asserholtová) – 9. Povová (Vopravilová), 15. Chmelová (Herzigová), 38. Holešová (Lédlová, Vanišová).


Ani na turnaji v Sedlčanech, který byl určen pro ročníky 2003 a mladší, jsme neměli v dresech Dívčího Hokeje jenom děvčata. Sestava děvčat začala týdny před turnajem povážlivě řídnout a chvíli jsem si zahrával s myšlenkou, že turnaj zruším. Ale tu sem velmi rychle opustil. Tentokrát nás na poslední chvíli zachraňovali kluci ze Strakonic. Nakonec však turnaj skončil úspěšně a tento dívčí a chlapecký mix si odvezl stříbrné medaile.


Poslední turnaj z minulého víkendu, ke kterému se vracíme je Easter Bunnies Cup 2013 ve Světlé nad Sázavou, který byl určený pro ročníky 2005 a 2006. Děvčata mohla být 2004. S výjimkou Anežky Hračové to pro všechna děvčata byla dívčí premiéra.


České hráčky včera bojovaly a dřely, ale nakonec v prvním souboji o udržení podlehly švédkám až na nájezdy 1:2. Série se hraje na dvě vítězství a po nedělním volnu pokračuje v pondělí.


Velmi těžký úkol čeká slovenské hráčky v následujících dnech. Po sestupu z TOP divize se pokusí o návrat mezi ženskou hokejovou elitu. Divize A1 je však stejně jako každý rok velmi vyrovnaná a tak o úspěchu nebo neúspěchu mohou rozhodnout maličkosti. Velmi rychle se zde může změnit souboj o postup v boj o udržení.


V uplynulém týdnu se hrál ve Světlé nad Sázavou turnaj pro ročníky 2001a 2002. Jak již se stalo zvykem, tak i v tomto případě se nepodařilo sestavit čistě dívčí tým a opět nás museli doplnit chlapci. Jenomže i když tým lidsky fungoval velmi dobře a v kabině si děvčata s chlapci rozuměli, na ledě to bylo strašné.


Sérii o sestup se švédkami, hrané na dva vítězné zápasy, češky nezvládly. Prohrály i ve druhém zápase. Tentokrát jasně 0:4 a na zápasy 0:2. Ukončily tak své účinkování v mezi ženskou hokejovou elitou a příště je opět uvidíme jenom v divizi 1A...


Španělsko, které tento turnaj divize II B hostilo, skončilo druhé. Ve španělské Puigcerdii vyhrál jihokorejský ženský tým všechny své zápasy na MS v divizi II B a pro příští rok postupuje o patro výš. Vítězstvím a postupem se Korea zařadila na 27 místo ve světovém žebříčku IIHF, což je pro tento tým nejlepší umístění od roku 2008.


Česká U15 obhájila zlaté medaile z loňského turnaje v Ženevě a stále tak kraluje střední Evropě. Do turnaje nevstoupila nejlépe, ale nesehraný tým se postupem času sehrál a dokráčel až ke zlatu. Slovenské U15 určitě neměla tak vysoké cíle a s mladým týmem do turnaje vstoupila velmi dobře. Ale na rozdíl od českých hráček, další body již nesbíraly a nakonec skončily poslední.


Díky Zbyňkovi Pátkovi můžete vidět všechny zápasy „zlaté“ české U15, které odehrála na turnaji v Ženevě. Dnes přinášíme první zápas s ruským týmem Atlant. V dalších dnech budeme přidávat další, tedy i zápas se Slovenskem.


Opět se blíží vyhlášení tradiční ankety Zlatá hokejka a stejně jako v posledních letech bude i nejlepší hokejistka vyhlášena 22. 6. v rámci televizního přímého přenosu z karlovarského Grandhotelu Pupp. Ženská část ankety má za sebou první kolo a pořadí vzniklo na základě hlasování 37 „tipujících“.


Druhý záznam ze zápasu z turnaje v Ženevě, který vám nabízíme je česko - slovenské derby.


Dnes přidávám třetí zápas české patnáctky na turnaji v Ženevě. Francouzky si odnesly hned sedum branek.


I na sobotní den zde uveřejňuji videozáznam dalšího zápasu české U15 v Ženevě. Tentokrát je to zápas s mladými domácími hráčkami.


Česká ženská resp. dívčí hokejová patnáctka je bezesporu českým hokejovým klenotem a to nejen v rámci mládežnických kategorií. Budu-li citovat klasika „S tímto tvrzením můžete nesouhlasit, ale to je tak všechno co se s tím dá udělat.“


Poslední zápas českého týmu v základní skupiny turnaje U15 v Ženevě proti ambicióznímu švédskému týmu rozhodl o tom, že česká děvčata postoupila do finále.


Turnaj v Černošicích, který byl určený pro chlapce ročníků 2000, byl pro Dívčí Hokej posledním turnajem na českém ledě v této sezóně. Vše ostatní se již bude odehrávat v Rakousku a na Slovensku. Loučení to však bylo nadmíru úspěšné. Přineslo mimo bronzových medailí pro dívčí tým, také těžké zápasy, emoce i dramatické okamžiky. Navíc to bylo pohodové setkání s přáteli a kamarády pro rodiče i děvčata.


Poslední video z české účasti na turnaji je z vítězného finále. V něm české hráčky oplatily ruskám porážku z úvodního zápasu turnaje a obhájily loňské vítězství.


Po skončení všech letošních šampionátů vydala IIHF aktuální žebříček ženských hokejových reprezentací. Slovenské hráčky najdeme na 8. místě a české 9.místě. Na první místo se probojovaly hráčky USA.


Již je to rok, co mně slečna Slavomíra Ficerová z Košic požádala o pomoc a konzultaci na její práci v rámci SOČ (stredoškolská odborná činnosť), se kterou se následně probojovala až do krajského kola soutěže. S jejím uveřejněním jsem si dal trochu načas a s jejím svolením vám ji zde přináším. Mezi tím však uplynulo spousty vody a v Košicích se Slávce a dalším skvělým děvčatům podařil obnovit po mnoha letech opět ženský hokejový tým. Ale o tom až někdy jindy...


Březen byl první měsíc, kdy se finance na provoz webu nepodařilo vybrat. Nicméně opět musím poděkovat dárcům, kteří poslali peníze i v březnu. Je zřejmé, že chápou, že se články sami nenapíší a monitoring informací z ženského hokejového světa se na našem webu neobjeví sám od sebe. Všechno to stojí soustu času, který se dá věnovat i jiným věcem.


Minulý víkend odehrála děvčata ročníků 2003 a 2004 úspěšný turnaj v rakouském St. Pőltenu. Čistě dívčí tým si odvezl stříbrné medaile, přičemž od zlata je dělilo jenom horší skóre s pražskou Spartou. Turnaj se vydařil nejen našim hráčkám, ale i organizátorům, kteří již tradičně připravili pohodovou akci. Já jsem však velmi rád, že pohodu a radost, kterou jsem zažíval v minulých sezónách se staršími ročníky, dnes zažívají další generace hráček.


Výběr slovenských hráček U14 se zúčastní turnaje WSI ve švédském Stockholmu a má za sebou první zápasy.


Na víkend vám nabízím video Zbyňka Pátka, kterým se vrátíme na turnaj ročníků 2000 v Černošicích. V zápase o 3. místo bojoval dívčí tým proti chlapcům ze Zbraslavi. Zbraslavší chlapci toužili po odvetě ze základní skupiny, kdy prohráli 1:2. A přestože již vedli 2:0, podařilo se děvčatům otočit výsledek a po výhře 3:2 získaly bronzové medaile.