nábor

Archiv | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
893

Archiv článků

Vážení přátelé a příznivci ženského a dívčího ledního hokeje, po čtyřech letech fungování projektu DH a zvážení všech okolností jsme se rozhodli vytvořit nový subjekt, který bude hájit zájmy českých hokejistek, a to od těch nejmenších až třeba po veteránky. Dnes neumíme říci, jestli všechno, co chceme dokázat je reálné, ale víme, že český ženský hokej si zaslouží změnu, která bude odrážet ...


PŘEDSTAVENSTOVO UNIE: Pavel KRČEK (Brno) Martin BARČÁK (Plzeň)  Zbyněk PÁTEK (Litvínov) Kateřina IVIČIČOVÁ (Kolín) František BÁRTA (Kladno) Vladimír ŘEPA (Brno) Ludmila NELIBOVÁ (Kladno)   PERSONÁLNÍ OBSAZENÍ REGIONÁLNÍCH UNIÍ: Jihomoravský kraj + Zlínský kraj Pavel KRČEK (Brno), Radek ČAJAN (Zlín) , Mojmír NEČAS (Vsetín) Moravskoslezský kraj + Olomoucký kraj ...


Druhý den přinesl českému ženskému týmu ve Zlíně vítězství 2:0 nad Ruskami. A pokud ruské hráčky neporazí Švédky, mají Češky jisté čtvrtfinále. Českým děvčatům je potřeba poděkovat za skvělý výkon.


Již po utkání Rusko – Švédsko bylo jasné, že český tým bude hrát čtvrtfinále a to bez ohledu na výsledek s USA. V utkání američanky jasně ukázaly, že nejen nás, ale i celou Evropu ještě čeká dlouhá cesta.


V utkání s německým týmem se od našich hráček odvrátilo štěstí. Nic nám nepomohlo, že Češky byly opticky lepším týmem. Nefungovala rozehrávka ani koncovka. Český tým dřel a bojoval, ale to bylo bohužel málo. Navíc častá vyloučení tým oslabovala. Sen o medaili z domácí šampionátu se rozplynul...


MS U18 je minulostí a opět se rozjela česká liga. Kluby měly dostatek času na přípravu i odpočinek. Jedním z „taháků“ byl bezesporu zápas Slavie s Kladnem. Překvapení se však nekonalo a favorizovaná Slavia potvrdila svoje dominantní postavení v naší lize.


Aneta Lédlová je skromná patnáctiletá slečna, která miluje hokej. Hokejem žije a na ledě se z ní stává doslova divoch. Díky svému nasazení a chytré hlavě dostala pozvánku na Mistrovství světa žen do 18 let, které se konalo na přelomu roku. Šampionát se odehrával v Přerově a Zlíně. Aneta byla navíc vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu ve vítězném duelu s Ruskami. Kromě Anety se v reprezentačním dresu představily také kadaňské hráčky Klára Chmelová s Denisou Nešutovou.


Hokej občas nepřináší jen sportovní zážitky. Někdy stačí málo a místo o vítězství a radosti ze hry může jít o život. Asi těžko dokážeme odhadnout, jak bychom se každý z nás v takové situaci zachovali. Mladá plzeňská brankářka Karolína Šimůnková nám může být příkladem...


Český svaz tělesné výchovy a sportu informoval jednotlivé svazy o tom, že pro členy ČSTV je pro rok 2012 uzavřena smlouva o úrazovém pojištění v nezměněném rozsahu, jako v roce 2011 a předchozích letech. Současně je uzavřena i smlouva o pojištění odpovědnosti za činnost trenérů a cvičitelů ČSTV. Pojištění platí do 31. prosince 2012. Smlouvami jsou pojištěni členové sportovních, tělovýchovných a turistických svazů, SK a TJ sdružených v ČSTV, účastníci akcí pořádaných SK/TJ, sportovními svazy sdruženými v ČSTV i dalšími subjekty v ČSTV.


Druhým kolem nadstavby odstartovala česká liga v roce 2012. Do Vsetína zavítal Litvínov a dnes vám přinášíme video z tohoto zápasu.


Náročný víkend čekal hráčky české ženské ligy. Všechny týmy absolvovaly hned dva zápasy. Avšak žádné velké překvapení se nekonalo. V elitní skupině si neporazitelnost drží oba favorité Slavia i Karviná. V ostatních skupinách se zrodilo několik výrazných vítězství, z nichž největší příděl nadělovala Roudnice na Kobře.


Pouze 2 měsíce byl otevřen zimní stadion v Námestove na horní Oravě, který byl součástí hotelu u Oravské přehrady. V době, kdy na ledě probíhal trénink, se začala bortit střecha. Naštěstí se nikomu nic nestalo...


Již v pátek se potkaly dva týmy, které se běžně v základních skupinách ligy nepotkávají. Karviná nezklamala a zaslouženě zvítězila. Navíc podle některých litvínovských rodičů byla herně lepší než v neděli, tedy o dva dny později, Slavia Praha.


Vždy jsem se zajímala spíše o mužský hokej, ale po zasvěcení do problematiky ženského hokeje a nedostatků v něm mne to nenechalo lhostejnou a i přes to, že jsem byla obeznámena s různými potenciálními následky, vrhla jsem se do spolupráce s webem divcihokej.cz. A proto jsem vyzpovídala, pro čtenáře již zcela známého, duchovního otce projektu Dívčí Hokej a člena představenstva ČUŽLH Pavla Krčka.


Hovoříme-li o ženském hokejovém týmu tak zde platí následující věta. „Tak jsme zase někde nebyli“. A přitom jsme byli pozvaní a bylo to hned vedle v Rakousku. Oficiální místa jako vždy mlčí a pro jistotu nikde nenajdete ani výsledky. Přijměte tedy můj pohled na tuto akci, naši neúčast a byla-li vůbec šance dát dohromady ženský tým?


Před námi je víkend a s ním i další kolo ligy žen. Následující video ze zápasu Slavia - Litvínov, můžete vzít jako pozvánku na některý ze zápasů nadcházejícího kola. Poprvé v letošní sezóně změří své síly dva velcí favorité naší ligy a zatím neporažené týmy, Karviná a Slavia Praha. Utkání se hraje v sobotu 28. 1. v 11.15 na zimním stadionu v Karviné.


O víkendu pokračovala liga žen dalším kolem, které přineslo několik zajímavých výsledků. Středem pozornosti byl zejména zápas Karviné s pražskou Slávií. Ten nakonec Pražanky zvládly a zůstaly tak nadále bez ztráty bodu v čele elitní skupiny.