nábor

Archiv | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
893

Archiv článků

Pro tento okamžik přeskočíme video ze zápasu Slavia – Litvínov z předminulého víkendu, které vám ještě dlužíme, ale vrátíme se k němu jindy. Teď se podíváme na zápas, který přinesl velké překvapení na úkor Kladna a také velmi nepříjemné zranění Dominiky Vopravilové, které je na videu dobře vidět.


Online přenos se sice z neznámých důvodů nepovedl a o příčinách se mmůžeme jen dohadovat, ale to nic nemění na skutečnosti, že i ve druhém zápase posílená Slavia zvítězila. Tentokrát 4:3.


Již v tuto neděli 4. 3. se sejdou hráčky Dívčího Hokeje ročníků 99,00 a 01 v Třebechovicích pod Orebem, aby se zúčastnily jednodenního turnaje pořádaného domácím týmem. Dívčí tým čekají tři zápasy a je pravděpodobné, že se přijede podívat i reprezentační trenér U15 Zdeněk Zdráhal.


Na třetí zápas svého pobytu za mořem se Slavia Praha přesunula do Jay Peak ve Vermontu. Soupeřkami českého týmu byl tým North American Hockey Academy. Tentokrát však byl soupeř úspěšnější. Poměrně výrazné vítězství však zařídil až v posledních 4 minutách utkání.


V dohrávce ligy porazil Litvínov oslabenou Karvinou a odsunul tak Pardubice z bojů o medaile...Ale nedělním programu byly také další dohrávky.


AKTUALIZOVÁNO / I ve druhém zápase s týmem North American Hockey Academy české hráčky neuspěly. I tentokrát se o výsledku rozhodlo až v poslední třetině.


Další přípravný zápas pražanek, tentokrát proti mladému týmu, který nahradil původně plánovaného soupeře.


AKTUALIZOVÁNO / turnaj, resp. chování jednoho z týmů opět ukázalo jaké je postavení dívek v českém hokeji. Nesportovní chování rodičů chlapců a některých činovníků klubu na jejich střídačce, kteří neunesli realitu, když si na turnaj přivezli mladší tým než deklarovaly propozice turnaje, tento jinak pěkný turnaj viditelně pokazilo.


Dnešní video asi vyvolá rozporuplné pocity, protože jde o zápas, který výrazně ovlivnil ligu žen. Sami se můžete podívat, jak to vypadalo přímo na ledě, kde se rodilo očekávané "překvapení".


O následujícím víkendu, jsme měli přihlášeny dívčí týmy na dva turnaje. Zatímco ten v Sušici je obsazen bez problémů a je volné jedno místo, tak na turnaj 2. tříd do Černošic se nepodařilo dát tým dohromady a na poslední chvíli jsme naši účast museli zrušit.


Jen tak pro odlehčení těžkých témat posledních dnů na tomto webu se můžete podívat na video, které na loňském turnaji v Příbrami natočil v kabině dívčího týmu Josef Černý. Přestávky mezi jednotlivými zápasy jsou někdy nekonečně dlouhé a zabavit malé hráčky, aby se nenudily nebo nezdemolovaly kabinu, bývá dost složité.


Opět se budu věnovat odloženému zápasu Karviná – Litvínov. Dnes se na problém podívám z pohledu historie ženského hokeje a na jednom archivním případě nastolím otázku, kam se tento sport za 17 let posunul a co se za tu dobu změnilo. Nebo stačí věta „nic se nestalo, řády nebyly porušeny“?


Po návratu ze zámoří, kde byla na kempu Slavie Praha, nám poskytl trenér Karel Manhart stručné hodnocení celé akce. Určitě pěkný počin, za který ho musíme pochválit a doufáme, že vám takové zprávy i z jiných reprezentačních akcí budeme moci poskytovat častěji a hlavně od všech reprezentací.


Díky našim kamarádům z Přerovské internetové televize, kteří pro vás nachystali již minulý přenos ze Vsetína, můžete v sobotu vidět v přímém přenosu i první finálový zápas ligy žen mezi Karvinou a Slavií Praha. Přejeme vám krásný sportovní zážitek...


Sobota bude pro některé naše mladé hráčky ve znamení turnaje 4. tříd v Sušici. V dívčí kabině se potkají hráčky ročníků 2000, 2001 a 2002. Tým nebude složen jenom z českých hráček, ale v sestavě by se měla objevit i maďarka Lilla Faggyas a dvě německé hráčky z Weidenu.


Jako každý víkend sledujeme hokejové dění. Tentokrát to bude nejen liga žen, ale také dívčí tým na turnaji v Sušici.


Videozáznam Zbyňka Pátka z prvního zápasu o 3. místo mezi Litvínovem a Kladnem nabídl velmi pěkný hokej, který zápasu o medaile určitě sluší. Musíme ale odhlédnout od okolností, za jakých se Litvínov dostal k boji o medaili. Utkání však určitě stojí za pozornost a to i proto, že padlo celkem 10 branek.


AKTUALIZOVÁNO / Liga míří do finále ve všech skupinách. V boji o medaile se v prvních zápasech prosadily týmy podle očekávání, i když v obou případech až po urputném boji. Rozhodnuto o vítězi však není ani v nadstavbě E, ani na Moravě v nadstavbě G. Pardubice v letošní sezóně již nepokračují.


V komentáři ke včerejšímu videozáznamu z utkání Litvínov – Kladno jsme vás informovali o brance Kladna, kterou nikdo neviděl, a přesto byla regulérně vstřelena. Dnes pro vás máme důkaz z kamery, která celou situaci zabírala z druhé strany a navíc velmi detailně. Vše je krásně zpomaleno ...


Sobotní víkend strávily mladé hráčky Dívčího Hokeje na turnaji 4.tříd v Sušici. Až v posledních minutách finálového zápasu se přiklonilo štěstí k domácímu týmu a tak na naše hráčky zbylo „jen“ krásné stříbro.


Již v pátek se na zimním stadionu ve Dvoře Králové sejde reprezentace U15, kterou čekají dva přípravné zápasy s německou U15. První zápas se hraje v sobotu, druhý v neděli. Soupiska českého týmu doznala oproti původní nominaci výrazných změn. Mnoho hráček hraje ligu a kluby se bez nich v boji o medaile neobejdou. Šanci v reprezentaci tak dostávají další, i když mladší hráčky.


V sobotu se ve finále turnaje 4. tříd v Sušici střel domácí tým s našimi děvčaty. Po statečném výkonu nakonec děvčata podlehla 1:2 a musela se spokojit se stříbrnými medailemi. Možná, kdyby zopakovala výkon z předešlého zápasu s Pískem, který je překvapivě posunul do finále, mohl být výsledek jiný.


Česká ženská reprezentace má za sebou první část soustředění před MS v Lotyšsku, které proběhlo v Liberci. Přinášíme vám hodnocení této fáze přípravy reprezentačním trenérem Karlem Manhartem.


Před námi je poslední ligový víkend, který rozhodne o medailích a jak se stalo tradicí, budeme vše sledovat. Kromě ligy hraje reprezentace U15 dva zápasy s Německem a na turnaji v Černošicích se představí tým složený z hráček ročníků 2002 a 2003.


Kdo očekával nějaké překvapení, a to alespoň v podobě prodloužení série o titul nebo o bronz, ten se nedočkal. Pražské Slavii i Kladnu stačily jen dva zápasy na celkové vítězství ve svých sériích zlato a bronz. Konečné pořadí tak reálně odráží kvalitu jednotlivých týmů v právě skončené sezóně. Všem medailistům blahopřejeme!


Již dříve jsme vás informovali o kanadsko-americké CWHL, tedy jediné profesionální ženské hokejové lize v Severní Americe. Konec sezóny se neúprosně blíží, ale ještě před samotným ukončením pátého ročníku čeká zámořské hokejistky dobýt vrchol, čili boj o Clarkson Cup. O cennou trofej, jež bývá často označována jako "Stanley Cup pro ženy".


Na Bělehrad!...

21.3.2012

...asi každý zná situaci z české filmové klasiky, kdy Švejk sedící na vozíku a s berlemi v ruce, volá „na Bělehrad“ a dožaduje se tím zařazení do Rakousko-Uherské armády ve dnech mobilizace do 1. světové války. Tuto filmovou scénu zmiňuji proto, že i já jsem se tak cítil v posledních dnech před odjezdem dívčího týmu na turnaj do Bělehradu. Zranění, která decimovala dívčí tým, se naštěstí nedějí před každým turnajem.


Na turnaji U13 v Bělehradě obsadil dívčí tým sice až 5. místo, ale podle předvedené hry patřil určitě výš. Jak již je u děvčat tradicí, doplatil na svou špatnou produktivitu. Zatím pro vás máme pouze základní informace, podrobnosti se připravují...


První zápas se české ženské reprezentaci nevydařil. Tento ani další zápasy však zde nebudeme komentovat, ale vždy přidáme pouze odkaz na stránku ČSLH, kde je celý článek...


Ve svém druhém zápase na MS se podařilo českému týmu porazit Norky a odčinit tak porážku z prvního zápasu. Článek mopět přebíráme z webu ČSLH. Hrály se i další zápasy: Kazachstán - Rakousko 2:6 a Japonsko - Lotyšsko 1:2.


Dnes od 19:00 můžete sledovat přímý přenos utkání naší reprezentace s Lotyškami. Snad bude video přenos fungovat...


V sobotu absolvoval dívčí tým turnaj 4. tříd v Mělníku. I když se původně přeplněná soupiska v týdnu před turnajem povážlivě vyprázdnila, dopadlo vše nadmíru dobře. Tentokrát jsme si však museli vypomoci dvěma chlapci z Třebechovic. Tým získal stříbrné medaile, ale o ty se zasloužila výborná defenzíva a systém turnaje. Útočná fáze byla zcela neproduktivní.


Ve včerejším zápase se podařilo české reprezentaci, hlavně zásluhou poslední třetiny, porazit domácí tým výrazně 5:0. Utkání jste mohli vidět v přímém přenosu. Za předpokladu, že zítra zaváhá Japonsko proti Norkám, máme stále šanci na historický postup do elitní skupiny...


Česká patnáctka ve středu odjela na premiérový turnaj U15 do Ženevy. První den, děvčata strávila prohlídkou města. Dnes dopoledne začíná náš tým na turnaji v Ženevě proti stejně starým Francouzskám. Hned odpoledne je čekají domácí Švýcarky.


České reprezentantky si na MS připsaly další vítězství, které v kombinaci s vítězstvím Norska nad Japonskem, otevírá našim hráčkám cestu do elitní skupiny MS. Naše hráčky ale čeká poslední a nejdůležitější krok. Musí s Rakušankami vydřít alespoň 2 body...


Sen mnoha generací českých hokejistek se dnes splnil. Český tým po výhře nad Rakouskem 6:1 postoupil do elitní skupiny MS. Blahopřejeme hráčkám i realizačnímu týmu! Holky děkujem!