nábor

Archiv | Dívčí hokej

Dívčí a Dievčenský hokej

Informace ze světa dívčího a ženského ledního hokeje, inline hokeje a hokejbalu.

Novinky

16.4.2018 09:41
Turnaj v Roudnici n. L.
Dívčí tým obsadil mezi šesti chlapeckými týmy ročníků 06 a mladšími, třetí místo

6.4.2018 09:47
U17: Dívčí Hokej - Velká Británie
I starší tým našich dívek vyhrál všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Británie.

6.4.2018 09:45
U14: Dívčí Hokej - Velká Británie
Děvčata zvládka na výbornou všechny tři zápasy s dívčím výběrem Velké Brinánie.

13.4.2017 09:11
Turnaj v Příbrami
Hráčky ročníku 05 a 06 obsadily na turnji v Příbrami 2. místo.

Archiv novinek

Aktuální počet hráček:
897

Archiv článků

Výběr 15 odehrál ve dnech 5 a 6.3.2011 ve Dvoře Královém dvě přátelská utkání s německým U15. Obě byla vítězná, i když tentokrát po urpuném boji a to zejména v prvním utkání. Výsledek 1:0, hovoří za vše. Druhý den byl také vítězný, tentokrát 6:3.


Naše nejmladší hráčky pod vedenín trenérů Žáka a Hrubana získaly v Pelhřimově zlaté medaile. Děvčata odehrála ve skupině 3 utkání s celkovým skóre 29:0. A všechny hráčky byly tým s velkým „T“. Výborný výkon podaly obě golmanky. Starší hráčky svou roli zvládli na jedničku a na 100% byly příkladem pro mladší nováčky. Všechny nové a mladší hráčky zahrály celý turnaj tak, že se absolutně vyrovnaly hrou a nasazením těm ostřílenějším.


Pro někoho může být 16. místo, na kterém dívky skončily neúspěchem, ale tentokrát jim toho nelze moc vytýkat. S výjimkou Matouškové a Vargové byl tým složen ze stejně starých hráček jako soupeři. Avšak v mnoha týmech, které po cestě potkala, se objevovalo podezřelé množství urostlých hráčů, které bych (a nejen já), viděl ve vyšších kategoriích. Proti těmto hráčům naše mladší a drobné hráčky se svým technickým pojetím hry neměly moc šancí. Ale turnaj to byl dobrý.


Máme 3 roky

16.3.2011

Dnes jsou tomu 3 roky, co jsem tento dívčí projekt spustil. Není to dlouhá doba, ale přesto se již uskutečnilo tolik akcí, že alespoň mně osobně to připadá, že fungujeme déle. Za to dobu jsme se rozrostli víc, než se dalo na začátku očekávat. Projekt přesáhl české a slovenské hranice a ve svém růstu pokračuje. Třetí narozeniny, to je určitě i důvod k oslavě. Ale protože nejsme z jednoho města, nemůžeme pořádat, žádné velké oslavy. I když by si to naše hráčky určitě zasloužily. Je jich bezmála 400 a účastnily se cca 100 turnajů a jiných akcí. Ale osud tomu nahrál, že slavit budeme i když trochu jinak.


Nejúspěšnějším týmem tohoto víkendu byl dívčí tým na turnaji 3 .tříd v Tachově, který získal zlato. Další medaili, tentokrát bronzovou, získaly dívky na turnaji 2. tříd v Pelhřimově. Na turnaji mladších žáků v Poděbradech sahala děvčata po finálové účasti, avšak nakonec nezvládla ani souboj o třetí místo a skončila až čtvrté. Svou premiéru si odbyl „čistokrevný“ slovenský dívčí tým na turnaji mladších žákův Ružomberku. I když skončil až poslední, tedy šestý, uhrál jednu remízu a měl i reálnou šanci na čtvrté místo. Výkon těchto dívek byl milým překvapením a určitě nezklamal. Zajímavostí určitě je, že v slovenském dresu nastoupila ke dvěma zápasům i výborná srbská hráčka Jelena Grkovič. Podrobné informace k jednotlivým přineseme postupně v následujících dnech.


Po minulém zlatém týdnu jsme opět sehráli krásný turnaj na „domácím“ stadionu v Pelhřimově. Tento týden pouze s nádechem bronzu. Děvčata se sjela na turnaj 2. tříd a v podstatě bez obvyklých ročníkových vyjímek. Již poněkolikáté turnaj ukázal, že ročník 2002 a 2003 se jeví jako velice silný a tyto ročníky by měly být velkým příslibem do budoucna. Opět vynikající brankářky a všechny hráčky bez rozdílu. Největší smolařkou turnaje se stala Valča Pokorná, která si vypracovala obrovské množství gólových šancí, ale střelecké štěstí zůstalo zamčené na 2 západy někde mimo stadion. Některé hráčky opět potvrdily svou excelentní individuelní hru, jiné se zase ukázaly jako výborné zakončovatelky při dorážkách. Vznikly i spolu poprvé hrající útočné a obranné dvojice, které by do budoucna mohly být velkou hrozbou pro soupeře. Veliké poděkování všem!!!!!


Někde se vloudila chybička a tak mi výkonný výbor asociace zapomněl poslat informace o výsledcích prvního kola Zlaté hokejky. Proto si na úvod nemohu si odpustit poznámku, kterou nejspíš někoho asi naštvu. Mám pocit, že mladé hráčky a jejich rodiče, kteří se účastní programu DÍVČÍ HOKEJ, nejsou součástí českého ženského hokeje nikoho nazajímají a že tyto webové stránky stejně tak, jako celý projekt některým lidem stále vadí. Ale třeba se mýlím. Průběžné výsledky mi nepřišly oficiální cestou a informace „pouze“ přebírám z webu ženský hokej. Aktuální pořadí po prvním kole naleznete v pokračování článku. Oficiálně sice mohou hlasovat pouze lidé okolo ženského hokeje, média apod., ale i návštěvníci našeho webu mohou hlasovat v „anketě“ na hlavní stránce. Nebude to oficiální, ale pojďme si hrát jen tak bez přísných pravidel...


Minuta od finále

22.3.2011

Jediný turnaj, který tento víkend provázely potíže se sestavou, byl v Poděbradech. Vzhledem k tomu, že se ještě hrají mistráky v žákovských soutěžích, je každá omluvenka z důvodu nemoci nebo zranění nepříjemná. V tomto případě jsem v průběhu týdne odepsal hned 4 kvalitní hráčky a dostali jsme se tak na početní hranici hratelnosti. Proto byli do sestavy zařazeni dva chlapci z Berouna. Ale ani zbytek týmu nebyl zrovna v pořádku. Některé hráčky hrály ještě nedoléčené a některé již s teplotou. Ani přítomnost Moniky Krčkové, tedy ročníku 2001, nemohla být vnímána jako herní spása. I tak dívčí tým sahal po medaili, i když to tentokrát nevyšlo.


Na turnaji 5. tříd v Ružomberoku, měl svou premiéru poprvé čistě slovenský „ne klubový“ dívčí tým. Tuto národní čistotu kazila jenom moje osoba, v roli manažera a hlavního trenéra. Sestava a ročníková skladba tohoto týmu dávala tušit dvouciferné výsledky a mohla jenom překvapit. Osobně neznám jiného trenéra, který by do takového „dobrodružství“ dobrovolně šel. Premiéru měly nové slovenské dresy, realizační tým i některé hráčky. Ale když to funguje v Čechách, proč by to nefungovalo na Slovensku. Podle mě tým na turnaji mile překvapil, ale třeba je to jenom můj pocit...


Women’s U-15 Nations-Tournament 2011 Nominace hráček a realizačního týmu výběru ligy ČR do 15 ti roků na Turnaj 4 ve Švýcarském Engelbergu, které se uskuteční ve dnech 25.3-27.3.2011. Sraz všech nominovaných je dne 24.3.2010 v 20.30hodin na ZS Slavia EDEN- Praha 10 - Vršovice,odkud se odjede do místa konání akce. Ukončení akce je dne 28.3.2010 po příjezdu. Prosím o zaslání potvrzení účasti či neúčasti na mail vyber15@email.cz Při potvrzení účasti prosím o uvedení rodného čísla a čísla cestovního pasu od všech účastníků / z důvodu společné pojistky /


Z důvodu drobných technických potíží, přináším článek o zlatém úspěchu našich děvčat až jako poslední. Vždyť to nejlepší patří na konec. Na turnaji 3. tříd v Tachově se dívčímu týmu poprvé v letošní sezóně podařilo využít ročníkové výhody. Zatímco na ostatních turnajích této kategorie hrávala letos děvčata vždy ročníkově max. 1:1. Tady se sešla opravdu dobrá sestava, která splnila očekávání. Plzeňská dvojčata Halounovy a Sabina Matoušková byly příslibem úspěchu. I zbytek týmu byl oproti jiným turnajům velmi kvalitní...


Před námi je bez pochyby zajímavý víkend. Česká neoficiální reprezentace 15 jede na největší a momentálně i nejprestižnější akci této ženské reprezentační kategorie na turnaj 4 do Švýcarska, dívčí tým složený z dívek ročníků 99,00 a 01 se zúčastní třídenního prestižního turnaje v Brně a do třetice v sobotu v Roudnici nad Labem máme dívčí tým na turnaji mladších žáků. Z prvních dvou velkých turnajů budete na těchto stránkách dostávat průběžné výsledky a informace. Na turnaji v Brně začínáme netradičně již o den dřív prvním společným tréninkem. Ale i roudnický turnaj má svoje kouzlo. Ze soupisky jsme uvolnili Terezu Topolskou a Kateřinou Zechovskou, která byly pozvány do Švýcarska, což má jednoznačně přednost. Ale pro změnu máme v sestavě hned 3 německé hráčky z Berlína, čímž posouváme hranice svého působení opět dál. Po minulém víkendu, kdy ve slovenském dresu nastoupila srbská hráčka je to další posun. Navíc následující víkend jedeme na turnaj do Berlína, kde máme společný česko-slovensko-německý tým. A já věřím, že si z těchto náročných měření sil odnesou naše děvčata nejen vavříny vítězství, ale hlavně krásné zážitky, příjemné vzpomínky a nové kamarádky, které je budou motivovat do dalšího hokejového růstu.


BRNO: V posledním zápase děvčata porazila Beroun 1:0 a tak na turnaji neokusila hořkost porážky...


Na turnaji mladších žáků v Roudnici nad Labem měla děvčata prostě smůlu. Přestože tým byl oslaben o dvě reprezentantky, které hrály s na turnaji ve Švýcarsku s naší „15“, předvedly dobrý výkon. Ze třech zápasů, vyhrála dva, ale při rovnosti bodů 3 týmů v základní skupině rozhodovalo skóre. A to děvčata poslalo do boje o jenom 5. místo. Prostě smůla...


Ještě nejsou zpracovány komentáře a statistiky ke Švýcarskému turnaji, ale již tu máme hodnocení sezóny i této akce z pohledu jednoznačně úspěšného hlavního trenéra Zdeňka Zdráhala. A já musím dodat, že z pohledu koncovky opravdu hodnotil V15 a ne Kometa Cup v Brně :-))


Když jsem od pořadatelů Kometa Cupu v Brně před časem dostal pozvánku na tento turnaj 4. tříd, ani na chvíli jsem nezaváhal. Jednak proto, že za tři roky jsem s různými ročníkovými týmy absolvoval kolem 80 turnajů a akcí, ...


Statistiky a komentář k úspěšnému vystoupení našich hráček ve Švýcarsku od Martina Maška.


aneb kam až se dá dojít s českým ženským hokejem ...